Menu

Kanserde doğal tedavi, Tarçın elması (Graviola)


tarçın elması nedir

Kanserli hastalar uygulanan kemoterapiler ile kansere karşı savaşırlar. Fakat, kemoterapi uygulamasında kanserli hücreler yanında sağlıklı hücrelerde hasar görürler. Bu nedenle dünyada pek çok yerde bitkisel araştırmalar yapılmaktadır.

Tropik bölgelerde yetişen graviola bitkisi, kemoterapiden onbin kat daha kuvvetli bir kanser savaşçısı olarak biliniyor.

graviola nedir


1970’li yıllardan günümüze kadar Amerika’da Graviola yani tarçın elması hakkında araştırmalar yapılmaktadır. İçinde bulunan sitotoksik bileşenlerin kanser hücrelerini yok ettiği bunu yaparken vücuda zarar vermediği ortaya çıkmıştır.

Buna göre, kemoterapide kullanılan ilaçlardan 10 bin kat daha kuvvetli olduğu anlaşılmıştır.  Meme, kolon, pankreas, akciğer kanseri içinde olmak üzere 12 çeşit kanserde, graviola yani tarçın elmasının sadece kanseri hedef aldığı ve kanser hücrelerini yok ettiği anlaşılmıştır. Üstelik, vücuda girdiği andan itibaren sadece kanserli hücre ile çarpıştığı bilinmektedir.

2011 yılında graviola hakkında yapılan pek çok çalışma bilim ve tıp dergilerinde yayınlanmıştır. Buna göre, graviola meyve ekstraktının, meme kanserine sebep olan genleri etkisiz hale getirdiği özellikle yayınlanmıştır. Kansere neden olan proteinlerin üretiminin 5 haftalık kullanımla,  %50 azaldığı kanser hücrelerinin öldüğü gözlemlenmiştir.

Graviola yani tarçın elması, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, enerji ve zindelik sağlar, kemoterapide oluşan saç dökülmesi, kilo kaybı ve bulantıların önüne geçer.
Son 50 Yorum
  1. ahmed
  2. lokman lokman

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.