Menu

Kan şekerini düşürmek için ne yapmalı


Şeker hastalığı düzenli bir yaşam ister. Eğer, sağlığınıza dikkat eder ve tavsiyelere uyarsanız sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralarsınız. Kan şekeri yüksek olanlar için belirli öneriler verelim istedik. İşte, kan şekerini düşürmek için yapılması gerekenler ;

Düzenli her gün yapılan egzersiz kanda bulunan şekerin enerjiye dönmesini sağlar. Bu nedenle, günde en az 45 dakika kadar yürümek yeterlidir. Fakat, yürürken tempolu ve hızlı yürümek gereklidir.

Az ve sık yemek yemek metabolizmayı hızlandırırken, acıkmanızı engeller. Böylece, ani kan şekeri yükselmesini de engellemiş olursunuz. Normal olan günde 6 öğün tüketmektir.

Şeker oranı yüksek olmayan yiyecekleri tüketin. Beyaz ekmek, pirinç gibi gıdalar yerine mümkün olduğunca lifli ve tahıllı gıdaları tüketin.

Şekerden uzak durun. Rafine şeker, kan şekerinizi hızla yükselteceğinden kullanmayın. Rafine şekeri hayatınızdan çıkarın. Çayı bile şekersiz için.

 

Waffeln


Kötü karbonhidratlardan uzak durun ve yararlı karbonhidratları tüketin. Tatlılar, kek, makarna, beyaz pirinç hemen vücudunuzda glikoza döner bu nedenle bu gıdalardan uzak durun. Lifli gıdaları tüketin. Fasulye, yulaf, lahana, havuç gibi bol lifli gıdalar ile beslenin.

 

yeşil çay


Yaban mersini, tarçın, krom, çinko ve magnezyum gibi takviyeler kullanın. Ayrıca yeşil ve siyah çay tüketin. Bu ürünler kandaki şekeri dengede tutar.
Son 50 Yorum
  1. nese
  2. feno_sik@yahoo.com
  3. Anonim
  4. kemal tektas

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.