Menu

Kadınların erkeklerde aradığı özellikler


Kadınlar, her ne kadar anlaşılmaz gözükseler de erkeklerde belirgin bazı özellikleri ararlar.

Amerika’da binlerce kadın üzerinde yapılan araştırmalarda, kadınların erkeklerde yüksek oranda aradığı özellikler ;


Güvenilirlik ; Kadınlar, güvenecekleri bir erkek bulduklarında ilişkilerinde daha derinlere inebiliyorlar. Genelde bu birliktelikler evliliğe varan birliktelikler oluyor. Bir kadın yanındaki erkeğe her konuda, duygularda, sözlerde ve eylemlerinde güveniyorsa ilişki uzun süre yürüyor. kadınlar için güven 1. sırada.


İlgi ; Kadınlar ilgi görmeyi çok severler. Bol ilgi gösteren ve hislerini rahatlıkla anlatan erkekler bu nedenle listede 2. sıradadır. Süprizler, telefonlar, güzel sözler bir kadın için baş dönrücü oluyor.


Koruma duygusu ; Erkeklerin iç güdüsel olarak bir koruma duygusu vardır. Yanlarındaki kadını korur ve kollarlar. fazla abartıya kaçmadıkça en güçlü kadınların bile hoşuna giden bu duygu erkeğin tercih edilme noktalarından. Özellikle Türk erkeklerinde çok gelişmiş olan bu duygunun çok fazlası da tehlikeli ve istenmeyendir.


Espri anlayışı ; Espri anlayışı gelişmiş ve kadınları güldüren, eğlenceli erkekler kadınlar tarafından çekici bulunuyor. Kendi ile bile dalga geçebilen, hayatla barışık ve espirili erkekler kadınların listelerinde.


Şık giyinen erkekler ; Kadınlar nerede ne giyeceğini bilen ve şık, temiz giyinen erkekleri çekici buluyorlar. Kıyafetlere özen gösteren, düzenli modayı takip eden ve kendine yakıştıran erkekler kadınların markajında.


Yakışıklı erkek ; Güzel vücut yapısına sahip, yakışıklı erkekler daima kadınlar tarafından çok beğenilir. İlk bakışta yakınlığı sağlayan fiziksel özellikler her ne kadar önemli değil desekte çok önemlidir.


Beyin ; Akıllı olan ve bunu konuşmaları ile hareketleri ile belli eden erkekler kadınlar tarafından ilşkilerde en çok aranan diğer özelliklerdendir.

 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.