Menu

Kabaran saçlara çözüm önerileri


kabarık1

Saçların düzene girmemesi ve bakımı en zor olanlar genelde kabaran saçlardır. Saçların kabarmasını engellemek için piyasada pek çok ürün bulunsa da şekle sokmak gene de çok zordur.

Özellikle de gür ve kıvırcık saçlara sahipseniz ciddi sorunlarınız vardır. Peki, kabaran saçları doğal ve şekle girer hale nasıl sokarız?

kabarık2


Kabaran saçlara şekil vermek zordur. Bu nedenle yapılacak en iyi şey katlı kesimlerden faydalanmaktır. Katlı kesimler saçların kabarmasını engeller. Banyo sonrası saç köpüğü ve jöle ile ıslakken verilen form hem güzel bir görüntü hem de doğal bir hava yaratacaktır. Bu tarz saçlarda kesinlikle saç kurutma makinesi kullanılmamalıdır ve doğal kendiliğinden kuruması sağlanmalıdır.

kabarık3


Saçlarınız gür ve kabarıyorsa her gün saçı yıkamak daha da fazla kabarmasını sağlar. Bu nedenle saçlarınızı haftada 2 kez yıkamayı deneyin. Saçların sürekli kabarık ve bakımsız durmasını engellemek için bir miktar gliserin ve su ile losyon yapabilirsiniz. Saçlara bu spreyden uygulayarak yumuşatabilir ve kabarmayı engelleyebilirsiniz.

kabarık4


Kabaran saçlarda asla ince dişli taraklar kullanılmamalıdır. Bu tarz taraklar, saçın çok daha fazla kabarmasını sağlar. Kalın uçlu ve perma tarağı dediğimiz taraklar kullanılmalıdır. Üstelik ince dişli taraklar saçta kırılmalarda yaratacaktır ve bu nedenle çok sağlıklı değildir.

kabarık5


Kabaran saçlara form vermek için nemli ve hafif ıslakken uygulama yapılmalıdır. Bu durumda saça form vermek çok daha kolaydır. Eğer saçlar kıvırcıksa, bir kuaförde iç kısımdan saç kesimi yapılarak saç hafifletilebilir. Böylece kabarmanın ve karışmanın önüne geçilir. Kabaran saçlar çok hızlı kuruyabilir ve uç kısımlarda kırıklar oluşur. Bu nedenle, saça bakım yapmak çok önemlidir. Saçlarınız haftada 1 kez olsun nemlendirmek kurumanın önüne geçecektir. Bu nedenle saça nemini veren ürünler kullanılmalıdır.
Son 50 Yorum
  1. Hülya G.
  2. Kelly
    • tatliş
  3. mary

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.