Menu

Justin Bieber Kimdir ?


justin-bieber-kimdir

Justin Bieber kimdir?

Stratford, Ontario’da dünyaya gelen Justin Bieber, günümüzde dünya çapında tanınan genç yaştaki bir pop ve popüler müzik sanatçısıdır. Justin Bieber hakkında en çok merak edilen “Justin Bieber kaç yaşında?” sorusudur ve genç sanatçının 1 Mart 1994 doğumlu olduğu bilinmektedir.

Annesi kendisine 17 yaşında hamile kalmış ancak ve babası hiç bir zaman evlenmemiştir. Bu durum aralarındaki iletişimi bozmamış, oğulları için normal şekilde görüşmeye devam etmişler ve Justin Bieber da büyüdüğünde babasıyla görüşmeye devam etmiştir.

İsmi Mallette olan annesiyle birlikte büyüyen Justin Bieber, küçük yaşlarından itibaren çok yetenekli bir çocuk olmuş; kendi çabalarıyla bateri çalmayı, trompet çalmayı, piyano çalmayı ve gitar çalmayı kolaylıkla öğrenmiştir. Kendisi 13 yaşlarındayken yerel bir şarkı yarışması için Ne-Yo isimli şarkıcının “So Sick” isimli parçasını seslendirerek yarışmaya katılmış ve ikinci olmuştur.

Bu ikincilik kendisine ve ailesine güç vermiş, bundan sonrasında çektiği videoyu annesi YouTube’a yüklemiştir. Justin Bieber’ın videolarının izlenmeye başlandığı fark eden annesi, Justin’in daha farklı R&B tarzda söylediği şarkıların da videolarını bu siteye yüklenerek Justin Bieber’ın iyice ünlenmesine katkıda bulundu.

Justin Bieber’ın kariyeri

2008 ve 2009 yılları : Geçmişte So So Def isimli markanın pazarlama yöneticiliğini yapmış olan Scooter Braun, internette gezindiği sırada farklı bir şarkıcının videolarını ararken yanlışlıkla Justin Bieber’ın videosuna tıklamış ve dikkatini çektiği için sonuna kadar izlemiştir. Justin’in sesinden ve görselinden oldukça etkilenen Braun, Justin Bieber’ı bulmaya karar vermiş ve öncelikle kendisinin gittiği tiyatro okulunu bulmuştur.

Oradan da Justin Bieber’ın annesine ulaşan Scooter Braun annesi Mallette’le yaptığı görüşmede çocuğun annesinin oldukça isteksiz göründüğünün farkındaydı. Ancak bir şekilde ikna olan anne, oğlu Justin Bieber’ı daha 13 yaşındayken Atlanta’ya bir demo kaydetmesi adına Braun’la birlikte gönderdi.

Justin Bieber orada ünlü hip hop ve R&B şarkıcısı Usher’ın karşısına çıkarak şarkı söyledikten sonra işler çok daha iyiye gitti ve Justin Bieber 1 haftalık bir süreçte Island Records isimli firmayla anlaşma imzaladı.

O dönem yaşananlarla ilgili ortaya atılan bir iddia da, Justin Bieber’ın Usher’la görüştüğü tarihlerde Justin Timberlake’in de Justin Bieber‘la bir anlaşma yapma istediğinin olmasıydı. Ancak zaten Justin Bieber seçimini yapmış ve seçimini Usher’dan yana kullanmıştır.

Bu antlaşmadan sonra Justin Bieber ve annesi, Usher ve Scooter Braun’un evinin bulunduğu bölge olan Atlanta’ya taşınmışlardır. Ve böylelikle Scooter Braun da Justin Bieber’ın resmi menajeri olmuştur. Kendisinin o dönemde ilk çıkış yaptığı şarkısı “One Time”dır. 2009 yılının Temmuz ayında yayınlanan bu şarkı, Kanada genelinde 100. sıradan girdiği müzik listelerinde 12. sıraya 1 hafta içerisinde çıkarak müthiş bir yükseliş göstermiştir.

2010 ve 2011 yılları : O yıllarda kendisine yeni albüm çıkartan Justin Bieber, kendisine çok büyük patlama getirecek olan “Baby” şarkısını Lucadris isimli şarkıcı ile seslendirmiştir.

2010 yılının Ocak ayınca çıkan bu şarkı ülkeler çapında üne kavuşup çok ani patlayan bir hit olmuştur. “Billboard 100” sıralamasında çok hızlı bir şekilde 5. sıraya çıkabilen Justin Bieber, aynı süreçlerde reklamlar için seslendirdiği ” U Smile” ve “Never Let You Go” parçalarıyla da İngiltere’de “U.S Hot 100” listesinde ilk 30 ismin arasına kendisini de sokmuştur. 2010 yılının 23 haziranında turneye çıkan Justin Bieber, bu turneye “My World Tour” adını vermiştir.

Çünkü albümlerinin adı “My World” ve “My World 2.0” olduğundan turnede de bu albümlerinden şarkılarını seslendirmek niyetinde olmuştur. Hatta aynı ay içerisinde kendisinin çıkardığı “Baby” klibi, dünya starlarından biri olan Lady Gaga’nın “Bad Romance” klibini de geride bırakarak muhteşem bir başarı yakalamıştır.

O aylarda internet dünyasında en çok aranan isim haline gelen Justin Bieber,bu çıkışının ardından eski albümlerinde yer alan şarkılarının akustik versiyonlarını seslendireceği bir albüm çıkartacağını da hayranlarına duyurmuştur.

2011 ve 2013 yılları : 2011 yılında Justin Bieber, üçüncü albümü olan “Believe” üzerine çalışmaya başlamıştır. İlk önce Twitter hesabında duyurduğu bu haberi, sonrasında katıldığı ünlü TV programı Ellen Show’da ilk çıkış parçasının “Boyfriend” isimli bir parça olacağını söyleyip 26 Mart 2012’de de bu parçayı piyasaya sürmüştür.

Parçanın özelliği ise 521.000 indirme sayısıyla dijital oram aracılığıyla en çok indirilen ikinci şarkı olmasıdır. Albüm 2012’nin Haziran ayında piyasaya sürülmüş ve şarkıların genel yapısına bakıldığında pop tarzının R&B mixleriyle harmanlandığı görülmüştür.

Albüm tanıtımı için tekrardan turneye çıkan Justin Bieber, Arizona’dan başlayıp “Believe Tour” ismini verdiği tura çıkmıştır. Turneye çıktığı tarihten itibaren toplamda sayısı 120’yi geçen konserler vermiştir.

Aynı tarihlerde kendi hayatını anlattığı “Justin Bieber: Yolun Başı” isimli bir kitap da piyasa süren Justin Bieber, bu kitapta hayatını; küçük yaşında başından geçenleri ve ünlüler dünyasında edindiği deneyimlerini anlatmıştır. 2013 tarihinde yine Ellen Show’da Believe albümünün akustik versiyonunu çıkaracağını duyuran Justin, bu albümü de çıkartmış ve 3-4 parçalık bir akustik albüm sahibi olmuştur.

 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.