Menu

Japonlar sperm yemeyede başladı yani bu ülkede her şey yeniyor


codfish

Her kıtanın kendine has bir yemek kültürü ve bu kültürlere özel pişirilen ve beslenilen bin bir çeşit besin çeşidi vardır.

Bu kültürlere örnek olarak İtalyanların makarna ve pizza kültürü, Fransızların şarap kültürü ve biz Türklerin sulu yemekleri, börekleri, etli yemekleri ve daha pek çok şekilde örneklendirilebilecek besin çeşitleri yemek kültürünün yüzlerce kolu olduğuna delalet gösterilmektedir.

japonlarin-yemekleri-1


Ancak bu yemek kültürü çeşitliliği arasında, bir milletin yemek kültürü tüm dünya tarafından ilginç olarak karşılanmakta; çoğu kişide görüş ayrılığı dahi yaratmaktadırlar. Bu mutfak kuşkusuz ki Japon mutfağıdır. Normal şartlarda bizlerin yerlerde gördüğünde bile irkildiği, evimizde ya da bulunduğumuz alanlarda olmadık anlarda gördüğümüzde korktuğumuz böcekleri, fareleri vb. haşeratları Japonların hiç çekinmeden yiyecek olarak tüketebildiği;  daha da ileri giderek köpek eti, kedi eti ve artık zirve nokta olarak cenin eti yedikleri söylentiler arasındadır.

japonlarin-yemekleri-2


Durum böyle olunca, birbirine yakın olan Asya ülkelerine de bu beslenme alışkanlıklarını aşılamaya başlayan Japonlar, sürekli yeni yiyecek şeyler keşfetme yollarındaki süreçlerde bir yiyecek daha keşfetmişler ve bir o kadar ilginç olan yiyeceğin fiyatını da Asya ülkeleri arasında en pahalı olan yiyecek haline getirmişlerdir. Bahsi geçen bu yiyecek, ismi “Codfish” olan bir balığın bıraktığı spermlerdir. Bu spermleri elde etmek zor ve kıymetli olduğundan az bir miktarı dahi çok büyük paralara satılmakta, bu tip beslenme frekanslarına olumlu bakan maddi durumu çok iyi insanlar tarafından da mutlaka denenmesi gereken yiyecekler arasında görülmektedir.
Son 50 Yorum
 1. Anonim
 2. sengul
 3. sengul
 4. hakkı
 5. Şüheda Şengönül
 6. Süreyya Aysan
  • ali
 7. Süreyya Aysan
  • ali
 8. Mehmet
 9. ukraynada 5 sene yasayan turk
 10. japonyada 17 senedir yasayan turk
 11. japonyada 17 senedir yasayan turk
 12. tuğçe
 13. asuman

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.