Menu

İtalya’ya nasıl gidilir ve nerede kalınır


italya baş

Avrupa’da belki de bize çok benzeyen bir kültür olan İtalya’ya gidiyoruz.

Peki, İtalya’da nerede kalınır?

Ne yenir ve ne içilir? İşte İtalya gezisi ;

italya1


İtalya gezisi için seçmemeniz gereken tek tarih vardır o da Ağustos ayıdır.  Ağustos ayı İtalyanların tatil dönemidir ve çoğu mağaza kapalıdır bu nedenle bu tarihlerden uzak durulmalıdır. İstanbul, Ankara ve İzmir’den direk uçuş bulunmaktadır. THY’nın her gün İtalya seferi vardır. Hatta sürekli takip edildiğinde çok ucuz uçak seferi de yakalanmaktadır. Turlar ile gitmeye karar verdiyseniz gezi, ulaşım ve kalma dahil uygun paketler yakalanmaktadır. İtalya yemek ve ulaşım, kalma açısından en rahat ülkelerdendir. Fiyatlar biraz pahalı olsa da uygun aralıklar da bulunabilir.

italya2


Roma ilk olarak gezilecek olan yerdir.  Capitoline tepesi, Forum, Kollezyum, Müzeler, Aşk Çeşmesi Pincio ve Gianicolo tepelerinden şehir manzarası kesinlikle gezilmesi gereken noktalardır. Ayrıca pizzanın başkentinde mutlaka pizza yenilmelidir. Tarz olarak İtalyan mutfağı, Türk mutfağına benzediğinden rahatlıkla her yerde yemek yenilebilmektedir. Roma’da caddelerde sanatçıları ve kısa tiyatroları mutlaka seyredin.

italya3


Milano ; Alışveriş yapmak için harika bir nokta olan şehir mağaza ve lüks kafeleri ile meşhurdur. Kadetreller, Vittorio Rmanuele galerisi ve mimarisi ile kesinlikle tarih kokan bir şehirdir. Venedik ; Su üstünde yerleşik bir şehirdir. Kanalları ve dar sokakları, mimarisi ile büyüler. 117 su kanalı, 400 adet köprü ile şehir muhteşem bir görüntüye sahiptir. Piazza San Marco, Doges Sarayı ve St Marks Bassilica kesinlikle görülmelidir.

italya4


Floransa; Kültürün başkenti olarak bilinir. Leonorda da Vinci, Dante, Galileo’nun yaşadığı şehirdir. Rönesans bu şehirde doğmuştur. Katedraller, mimarisi ve müzeleri ile kesinlikle yürüyerek dolaşılmalıdır. İtalya’da çok güzel plajlarda vardır. Eğer yaz aylarında bir tatil planınız varsa, Sardinya ve Sicilya adalarında harika deniz tatili yapılabilir.  Campania, Calabria ve Sicilya dalmak ve denize girmek için en ideal noktalardır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.