Menu

IQ değeri yüksek ülkeler


ıq su yüksek ülkeler

IQ değeri bizim ne kadar zeki olduğumuzu gösteren uluslar arası bir değerdir. Bu genel olarak yapılan testler ile ortaya çıkar.

Bir araştırma firması, ülkelerin IQ değerini hesaplamak için çalışmış.

İşte, hangi ülke ne kadar zeki ;

almanya


Almanya IQ değeri ; 102

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında olan Almanya, zeki ülkeler arasındadır. Ülkede kurulan bazı üniversitelerde okuyanlar yaklaşık 50’ye yakın Nobel Ödülü almışlardır. Ülke zeka sıralamasında 5. Sıradadır. Fransa ve İnlgiltere’yi geçmesi uzmanları şaşırtmıştır.

italya


İtalya IQ değeri ;102

102 değerinde ki IQ sıralaması ile Almanya ve Hollanda ile aynı sıradadır. Geçmiş kültürü çok zengin olan bu ülke, Roma İmparatorluğu, Rönesans gibi dönemlere öncülük etmiştir. Heykeltraşlar, ressam ve şairler, yazarları ile çok önemli bir merkezdir. Dünyanın dahileri olan Leonardo da Vinci, Michelangelo, Dante, Galileo Galilei gibi insanlar İtalya’da yaşamıştır. Sanat dünyası ve akedemisyenleri ile dünyada önemli bir yeri vardır.

singapur


Singapur IQ seviyesi; 103

Singapur’da bilim, matematik eğitimi çok önemlidir. İhracat devidir. Sosyal projeler çok fazla kaynak ayrılır. Singapur, Asya’nın yükselen değeri arasındadır. Bu küçük devlet, IQ seviyesi yüksekliği ile hızla büyümektedir.

tayvan


Tayvan IQ seviyesi; 104

Aslında Çin Cumhuriyeti’dir. Eğitimde İngilizce zorunludur. Öğrencileri, ders çalışmayı ve özellikle mühendislik dallarını tercih eder. Tam manası ile elektronik konusunda çok ileri bir ülkedir. Pek çok marka Tayvan çıkışlıdır. IQ değeri yüksek küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen, geleceğin en gelişmiş ülkesi kabul edilir.

japonya


Japonya IQ seviyesi ;105

Japonların IQ’su düşük desek zaten kimse bize inanmayacaktır. Atom bombasından sonra gelişme ve teknoloji, eğitime çok önem veren Japonlar bugün pek çok konuda dünya lideriler. Okuryazarlık oranı ve üniversite okuma oranları şu an %99 civarındadır. Tokyo Üniversitesi, Asya’nın en kaliteli üniversitesi kabul edilir.

güney kore


Güney Kore IQ seviyesi ; 106

Araştırma ve bilime olan düşkünlükleri ile Güney Kore dünyanın en hızlı ülkesidir. Hızlı oldukları konu, araştırma için kullandıkları erişim kolaylıklarıdır. Bu devletin bir uygulamasıdır. Fakat, eğitim hayatında en fazla intihar edenlerde bu ülkededir. Çünkü, eğitim hayatı zordur.

hong kong


Hong Kong IQ seviyesi ;107

İşte listemizin şampiyonu ; Hong Kong. Hong Kong matematik ve fen eğitimi konusunda dünya lideridir. Toplam yedi milyon nüfuslu ülkede yaklaşık bin civarı okul vardır. Eğitim ve başarı onlar için çok önemlidir. İşte, bu nedenle dünya ticareti için de çok önemli bir yerdir.