Menu

İlişkiye ara vermek


ilişki baş

İlişkilerde ara vermek doğru bir çözüm müdür? İlişkinin hemen bitmesini mi sağlar yoksa, toparlar mı?

Tüm bu riskleri göze alarak ilişkinize bir miktar ara verebilir misiniz?

Birlikte paylaştığınız şeylerde eksiklikler ve heyecan kaybolduysa, eski heyecana tekrar kavuşmak istiyorsanız ara vermek belki bir çözüm olabilir.

ilişki1


Birlikte olduğunuz insana aşıksanız fakat belirli sorunlar yaşıyorsanız ara vermek bazen faydalı olabilir. Fakat verilen uzun bir ara ilişkinizi riske sokabilir. Peki 1 hafta veya 1 ay hatta 6 ay hangisi doğru zamandır? Bu noktada bu kararı birlikte almak en doğru olan yöntemdir.  Ara verme olayını tek başınıza alıyor ve uyguluyorsanız bu ilişkiyi bitiriyorsunuz demektir.

ilişki2


İlişkiye ara vermenin hem yararı hem de zararı vardır. Ara verdiğinizde partnerinizin hayatınızda ki önemini çok daha iyi anlarsınız. İlişkinizde sorunlara neden olan problemleri daha iyi kavrayıp, çözümleyebilirsiniz. Genelde uzmanlar, ilişkilerde ki kısa araların çiftler arasında ki heyecanı ve özlem duygusunu arttırarak bağlılığı sağlamlaştırdığını düşünüyorlar. Bu nedenle uzun süre evli veya birlikte olan insanlara kısa ayrılıklar tavsiye ediyorlar.

ilişki3


Çoğu çiftler kısa aralıklar verdiklerinde, kıskançlık ve kaybetme duygusu yüzünden çeşitli sorulara cevap bulamazlar. Bu nedenle de bu tarz ayrılıklar 1-2 gün ile sınırlı kalır. Oysa karşılıklı konuşularak uygulanan kısa ayrılıklar çok sağlıklı da olabilir. Bu tarz durumlarda, neden iyi gitmiyor? Nasıl düzeltirim? Gibi soruları kendi başınıza düşünmeli ve çözmelisiniz.

ilişki4


Uzun süren aralıklar ilişkinizi yıkabilir ve zarar verebilir. Kısa aralıklar ile ara vermek bu arayı karşılıklı konuşarak uygulamaksa tekrar eski heyecanı ilişkiye sağlayabilir. Önemli olan şey aşk ve sevginin olmasıdır. Sevgi duyduğunuz bir insanı geri kazanmak için ara gerekiyorsa bunu yapın ve ilişkinizi kurtarın.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.