Menu

Hollywood’un en yaşlı aktörleri


80 yaş üstü ünlüler

Dünyada insan ömrü gittikçe artıyor. Eski zamanlarda 50’lili yaşlarda ölen insanlar artık, 80-90 yaşlarına kadar rahatlıkla yaşıyorlar. Önemli olan uzun yaşamaktansa sağlıklı ve aklı başında yaşamaktır.

Bugün size vereceğimiz listede ki insanlar 80 yaşını geçmiş fakat hala çalışan ve aklı başında olan insanlar.

İşte, Hollwood’un en yaşlı aktörleri ;

william


William Shatner, 83 yaşında ;

Kaptan Kirk’ü hepimiz tanıyoruz. Star Trek dizisinin efsane kaptanı Kirk’ün maceraları ile hepimiz hayaller kurduk ve büyüdük. Kanadalı aktör  William Shatner, 1952 yılında sinema kariyerine başlamıştır. Emmy ve Altın Küre ödüllü aktör, Star Trek’deki rolü ile dünyaca tanındı. Aktör, hala çalışmaktadır. Başarılı bir müzisyendir, birkaç kitap yazmıştır. Şu anda Elizabeth Anderson ile evlidir. 83 yaşında çalışan, üreten dünyanın en sevilen aktörleri arasındadır.

betty white


Betty White, 92 yaşında ;

Guinness Rekorlar Kitabına en uzun televizyon kariyeri olan yıldız olarak girmiştir. Betty White, seksen yaşından itibaren dünyaca tanınmıştır. Şu anda Hot in Cleveland dizisinde rol almaktadır. 20 kez Emmy ödülüne aday olmuş ve komedi kategorisinde Emmy almıştır. 88 yaşında Saturday Nigth Live’in en yaşlı katılımcısı olmuştur. Altın Kızlar dizisinde Rose rolü ile dünyaca tanınmıştır. Şu anda, 92 yaşında olan sanatçı dünyaca ünlü hayvan hakları savunucularındandır hala çalışmakta ve üretmektedir.

christopher plummer


Chirtopher Plummer, 84 yaşında ;

82 yaşında en iyi yardımcı aktör Akademi Ödülü alan sanatçı, dünyanın en ünlü aktörlerindendir. Emmy ve Oscar ve Tony ödüllerini üçleyen dünyada dokuz kişiden biridir. Sahne, film ve televizyonu hep bir arada götüren sanatçı yaptığı filmlerle dünyaca tanınmaktadır. Son yıllarda seslendirme sanatçılığı yapmaktadır. Up isimli ünlü animasyonda, seslendirme yapmıştır. Aktör, şu an 84 yaşındadır ve gelen film tekliflerini hala değerlendirmektedir.

clint easwood


Clint Eastwood, 83 yaşında ;

1960 yılında Western filmleri ile kariyerine başlayan aktör, 1970 yılında Dirty Harry filmiyle dünyaca tanınmıştır. 2012 yılında oynadığı son rolü, Curve Trouble eleştirmenlerden çok iyi not almıştır. Aktör, şu anda yönetmen olarak çalışmaktadır. Eastwood, Unforgiven (1992) ve Million Dollar Baby (2004) filmleri ile Oscar kazanmıştır. Estwood yönettiği filmler ile büyük başarı sağlamış ve dünyanın en ünlü aktörleri arasındadır. Aktör, şu an 83 yaşındadır ve halen çalışmaktadır.

james earl jones


James Earl Jones, 83 yaşında ;

İki Emmy ödülü ve 1 Tony ödülü ile 1 Akademi adaylığı vardır. Aktör pek çok filmde oynamıştır. Son yıllarda seslendirme sanatçılığı yapmaktadır. Derinden gelen ve etkileyici ses tonu ile onu hepimiz Star Wars serisinde Dart Vader’in sesi ile tanırız. Televizyonlar pek çok belgeseli onun sesi ile yayınlamaktadır. İşin ilginç yanı aslında kariyerine başladığında kekeme olan aktör, bu problemi nedeni ile başarılı olamaz diye küçümsenmiştir. Kendi azmi ile kekemeliği yenmiş ve dünyaca ünlü film aktörü, seslendirme sanatçısı olmuştur. Aktör, bugün hala çalışmaktadır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.