Menu

Hazal Kaya Kimdir ?


hazal kaya kimdir ?

Hazal Kaya’nın hayatı

Avukat bir anne babanın çocuğu olarak, 1990 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Hazal Kaya, küçük yaşlarından itibaren sanata olan merakı yüzünden bale yapmaya ve keman çalmaya başladı. 7 yaşındayken annesi ve babası ayrılan Hazal, annesiyle birlikte Gaziantep’te kaldı. İlköğretimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra, lise eğitimi için İstanbul’a gelerek İstanbul İtalyan Lisesi’nde eğitim görmeye başladı. Hazal liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini de yine İstanbul’da Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü’nde tamamladı.

Oyunculuk sektörüne girme süreci

Hazal Kaya‘nın ilk tecrübesi lise yıllarında ajansa başvurduktan sonra gerçekleşti. Ajanstaki çekimlerden sonra Cola Turka’nın reklam yüzü olarak izleyenlerin karşısına çıktı. Hazal bu ilk tecrübesinden sonra ilk başrolünü de ”Genco” dizisinde oynamış oldu. Bu diziden 1 yıl sonra oynadığı ”Aşk-ı Memnu” dizisinde bugünkü şöhretini yakalamış oldu. Saf ve masum kızı canlandırdığı dizide, Hazal’ın oynadığı karakterin yanında duru güzelliği de izleyici kitlesinin hayli dikkatini çekmişti. Aşk-ı Memnu’dan sonra Çağatay Ulusoy’la başrolleri paylaştıkları ”Adını Feriha Koydum” dizisiyle gündeme geldi. Bu tecrübesinde de oyunculuğunun yanında dizi için bölüm başına aldığı ücret çokça konuşuldu. Bu iki ünlü diziden sonra ”Balkanlar 1912”, ”A.Ş.K” ve ‘Maral” gibi dizilerde de rol almasına rağmen Hazal’ın ilk çıkış yaptığı dizilerdeki gibi izlenme oranını yakalanamadı ve bu diziler erken final yaptılar.

Hazal’ın reklam yüzlerinde aranan isim olması

Hazal Kaya küçük yaşlarda deneyimlediği ilk reklam filminden sonra bir çok reklamda da reklam yüzü olarak kullanıldı. Tofita, Nescafe, Molped, Turkcell, Eti Burçak, Penti,Bingo ve son olarak Lux Arabia gibi ünlü markaların reklamlarında yer aldı. Malezya’da bulunan bir güzellik firmasının reklam çekimlerinde yer alan Hazal’ın, bu reklam için 2 milyon dolarlık bir bütçe aldığı söyleniyor. Bu reklam Arap ülkelerinde yayınlandıktan sonra Hazal Kaya’nın hayran kitlesi daha da çok arttı.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.