Menu

Hayret verici en ilginç 10 bilgi


haret verici ilginç bilgiler

Bazı bilgiler vardır ki hepimizi hayretlere düşürür.

Belki önemsemeyiz ama aklımızın bir köşesinde bulunmasında fayda olan ilginç bazı bilgileri sizlerle paylaşalım istedik.

İşte, hayret verici en ilginç 10 bilgi;

ev işi yapan erkekler


Ev işlerinde eşlerine yardımcı olan erkeklerin çoğunluk kısmı, yalan öyleme konusunda diğer erkeklere nazaran daha meyillidirler.

arkadaşlık


Her yedi yılda bir görüştüğünüz arkadaşlarınızın yarısıyla görüşmediğinizi ve yeni arkadaşlarla görüştüğünüzü biliyor muydunuz? Ya da bunu merak edip hiç irdelediniz mi?

sivrisinekler


Sivrisineklerin sizi ısırmadığını ve kanınızı emdiğini bilirsiniz sanırım. Ama sonrasında kanınızı emdiği yerin üzerine işediğini biliyor muydunuz?

karliçe elizabth


İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, II.Dünya Savaşı sırasında  aktif olarak makineci ve sürücü olarak görev yapmış.

masai kabilesi


11 Eylül terör saldırısından sonra, Afrika’nın ünlü Masai kabilesi Amerikan Hükümetine yardım amaçlı 14 adet inek göndermiş.

bruce lee


Beyazperde’nin ünlü ismi Bruce Lee, filmlerdeki dövüş sahnelerinde hareketlerini çok hızlı yaptığından, seyircilerin görebilmeleri için bu hareketleri yavaş olarak yapıyormuş.

gülen insanlar


Amerikan sitcomlarında duyduğumuz gülme seslerinin birçoğu 1950’li yıllarda kaydedilmiş. Diğer bir deyişle, bugün duyduğumuz gülen insanların büyük çoğunluğu belki de hayatta değil.

dünya yaşamı


Dünya üzerindeki yaşamın tümü 1 yıla sığdırılabilseydi eğer, insanların ömrü 2 saniye olurdu.

rüyaların izlenmesi


Japon bilim insanları, insanların uyurken gördükleri rüyaları dijital olarak ekrana yansıtacak bir teknoloji geliştirmişler.

geyik saldırısı


12 yaşında olan bir çocuk, kız kardeşini bir Amerikan geyiği saldırısından World of Warcraft oyunundan elde ettiği yetenekler sayesinde kurtardı.
Son 50 Yorum
  1. Swat
  2. ilker

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.