Menu

Hayko Cepkin kimdir


hayko cepkin (1)

Hayko Cepkin / Sanatçı

11 Mart 1978 İstanbul
Hayko Cepkin, (d. 11 Mart 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist ve müzisyen.

Liseyi bitirdikten iki sene sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nde şan, solfej ve piyano dersi almaya başladı. Çeşitli yerlerde de piyano ve armoni dersleri gördükten sonra da 1997 yılında profesyonel müzik kariyerine başladı.İlk albümü Sakin Olmam Lazım ile iyi bir çıkış yapan Hayko ikinci albümü Tanışma Bitti ile de hayran kitlesini arttırdı.

Müzikal Geçmişi [değiştir]Hayko Cepkin, Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaşmıştır. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerine düzenleyici olarak katkıda bulundu. Son olarak da Murathan Mungan’ın Söz Vermiş Şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım’ın seslendirdiği Kimdi Giden adlı bir Yeni Türkü bestesini düzenledi ve Ogün Sanlısoy ile Korkma adlı şarkıyı seslendirdi. Ayrıca Sanlısoy’un albümünde yer alan Kaybettik Severken parçasında klavye performansı yer aldı.[1]

Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı ve Haziran 2005’te Sakin Olmam Lazım adlı albümü piyasaya sürüldü.[2] 2007 yılında da projelerini devam ettirdi ve Tanışma Bitti adındaki ikinci çalışmasını oluşturdu.Teoman’ın Gökdelenler şarkısını, 3 Hürel Grubunun Saygı Albümünde Ağlarsa Anam Ağlar Adı Parçayı, Rapor 2 Rap Grubunun Körebe Şarkısına ve Son Olarak Cem Adrian’nın Emir Albümünde Kelebek Adlı Parçaya Kendi Tarzında Eşlik Etmiştir.

Grubu
Gitarda Umut Töre, bas gitarda Poyraz Kılıç, davulda Murat Cem Ergül ‘den oluşmaktadır.

Katıldığı Organizasyonlar
Sanatçı, verdiği organizasyonlarda da görev almıştır. 2006 ve 2007 yıllarında Rock’n Coke ve 2007 yılında Rock Müzikaller bunlardan başlıcalarıdır.Araf filminin müziklerini bestelemiştir, ayrıca Sakin Olmam Lazım albümünde yer alan Son Kez şarkısı filmde kullanılmıştır. Aynı zamanda Çocuk adında, 2008 yılında çekilen fantastik dram filminde İsfandiyar karakterini canlandırmıştır.

Filmografi : 2008 – Çocuk

Şarkıları

777

Ağla Sevdam

Ağlarsa Anam Ağlar

Araf

Ben Gideyim

Bertaraf Et

Bilmezsin

Boşluk

Eller Aldı

Fırtınam

Görmüyorsun

Hangimiz Masumuz

Hüzünle Karışık

Kaos

Melekler

Ölüyorum

Seninki Dert Mi
One Response
  1. yunus

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.