Menu

Hayatı ve kendimizi yeniden sorgulatacak 9 ünlü söz


Her kişinin kendi hayatının dinamiğinde, farklı yaşlarında farklı olaylar gelişebilmekte ve bu olayların içerisinden çıkmak için manevi olarak kendi kendine destek göstermeye çalıştığı görülebilmektedir.

Bu gibi durumlarda bazen bir filmde izlenen kareler, okunan kitaplarda geçen cümleler veya gündelik hayatta karşılaşılan bazı durumlar kişinin kendisini bir kez daha sorgulayarak yarınlarına daha rahat ve ferah gözlerle bakmasını sağlayabilir.

Tarihsel sürece de bakıldığında yaşanan çok büyük olayların, tarihsel süreci değiştirmesine rağmen aynı dönemde yaşamış ünlü bireylerin bile aynı durumu sürdürerek deyimi yerindeyse yaşanılanlardan ders çıkarmak adına tarihsel cümleler kurdukları ve günümüze kadar bu cümlelerin unutulmadan getirildiği de bilinmektedir.

Bu ünlü isimlerin yaşadıkları tecrübeler ve edindikleri bilgiler farklı olsa da, hatta ilgilendikleri ihtisas alanları birbirlerinden çok farklı noktalar olsa da doğru olan nokta 1 tane olduğu için söylenen sözlerle varılmış olan noktalar hep aynı sonuca çıkmaktadır.

Durum böyle olunca, söyledikleri sözlerle tarihe adlarını yazdıran ünlü filozofların da unutulmayacak sözlerine örnekler şu şekilde verilebilir;


aristoteles anlamlı söz-421


epikür anlamlı söz-30


goethe anlamlı söz-3


heraklitos söz


karl marx anlamlı söz-320


mevlana söz-23543


nietzsche anlamlı söz-32


platon anlamlı sözler


sokrates anlamlı söz-43


 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.