Menu

Gül suyunun faydası, gül suyu neye iyi gelir


222
Gül suyunun faydası, gül suyu neye iyi gelir
Allahın yarattığı bu muhteşem çiçek, görüntüsü ve kokusu ile yüzyıllardır hepimizi büyülemektedir.  Çok eski zamanlarda, kadınlar güzellikleri için gülü kullanmışlardır. Hatta Osmanlı imparatorluğu zamanında sarayda bir gül bahçesi varmış.

Bu bahçeden toplanan güller ile kremler, esanslar üretilirmiş.  O tarihlerden bu yana gül suyunun faydaları çok iyi bilinirmiş. Bu nedenle bu harika konuya değinmeden geçmeyelim istedik , işte gül suyunun faydaları;

gül


Cilt lekeleri için gül suyu ; Her sabah saf gül suyu ile cildinizi temizlerseniz, bir süre sonra cilt lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz. Gül suyu cilt lekeleri ve yumuşak, pürüzsüz bir ten için muhteşem bir üründür.

gül2


Cilt kırışıklıkları ; Cildinizde yaşın ilerlemesi ile oluşan kırışıklıklardan kurtulmak için mutlaka gül suyu kullanılmalıdır. Kısa bir reçete vermek gerekirse ; 2 yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı kayısı yağı, 1 çay kaşığı biberiyeyi karıştırın ve cilde uygulayın. 20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın. Zamanla kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz.

gül3


Göz altı morlukları için; Gözaltı morluklarınız için, akşamdan gül suyunu buzdolabı buz kalıplarına dökün ve dondurun. Ertesi sabah, yataktan kalktığınızda göz altınızda hafif hareketler ile 5-10 dakika kadar tutun. Göz altı morlukları ve şişen torbalar yok olacaktır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.