Menu

Google ne kadar kazanıyor


google

Google’ın kazandığı paranın miktarı nedir?

Modern teknoloji çağında, internet dünyasının dev ismi denildiğinde akıllara ilk olarak Google gelmektedir. Uluslararası alanda kendi üstünlüğünü kanıtlamış olan Google markası, herkes tarafından en çok kullanılan arama motoru olarak bilinmektedir.

Kendisinin bu denli büyümesinin sonucunda da, kazandığı gelir müthiş rakamlara dayanmış ve tüm piyasalar tarafından imrenilecek maddi kaynaklara ulaşılmıştır. Durumun farkına varan Google sorumluları, bu rakamları genel piyasayla paylaşmak adına pek çok istatistik hazırlayarak kazançlarının, gelir – gider durumlarının genelini dünyaya arz etmiştir.

İlk kez 1998 yılında piyasaya açılan ve gün geçtikçe başarı merdivenlerini çifter çifter tırmanan Google, sadece internet alanında değil, diğer teknolojik alanlarda da çoğu fikrin öncülüğü ve marka destekçiliğini gerçekleştirmektedir. Yani bunun anlamı kendi alanının dışında bulunduğu alanlardan da büyük ek gelirler elde edebilmesi imkanının olmasıdır.

Sonuç olarak Google’ın kendi yayınladığı raporlarına bakıldığında ABD düzeyindeki değerlendirmesine göre kendi potansiyelini 3.3 Milyon dolarlık bir değere çıkartmıştır. ABD dışında Avrupa’daki duruma bakıldığında ise çok daha yüksek oranlar karşımıza çıkmata; Google’ın bu alanda da değerinin 6 Milyon dolar civarına ulaştığı belirtilmektedir.

Google saniyede ne kadar para kazanıyor?

Google’ın saniye bazında kazandığı gelir miktarı araştırıldığında ise, saniyede 79.245 Dolar gibi bir gelirinin olduğu görülmektedir.
Son 50 Yorum
  1. fg
  2. Anonim
  3. efebey
  4. Anonim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.