Menu

Göbek Eriten Limonlu Yoğurt Kürü


gobek-eriten-limonlu-yogurt-kuru

Limon-yoğurt kürü faydaları

Kadın erkek fark etmeden, herkesin sağlık problemlerinin oluşmasındaki temel problemlerden biri de kilolarıdır. Vücuttaki aşırı yağlanma sonrasında bir çok organ bu yağlanmadan etkilenmekte ve fiziksel olarak da göbek bölgesinde fazlaca yağlanma meydana gelerek rahatsız edici bir görüntü oluşturmaktadır. Fiziksel aktiviteler ve bünyeye uygun bir beslenme programına uyularak da verilebilecek bu kilolar, aynı şekilde bu yöntemlerle eş zamanlı olarak uygulanabilecek doğal yöntemlerle de yok edilebilir. Doğal bir kür olan ve göbek eriten limon yoğurt kürü, kilo vermek adına kullanılabilecek en basit yöntemlerden biri. İbrahim Saraçoğlu‘nun geliştirdiği ve kilo problemi yaşayan her bireye önerdiği bu yöntem, doğal yağ yakımı için birebir bir içerik. Limon yoğurt kürünü düzenli olarak 2 haftalık bir süreçte bulunan bireylerin, kürü kullanmaya devam ettiği ikinci haftadan itibaren gözle görülür bir kilo kaybı yaşadığı gözlemleniyor. Yani bu noktada önemli olan kürü 4-5 günlük bir süreçte kullanıp kilo kaybı olmadığı düşüncesiyle kürün kullanımının yarıda kesilmemesi gerekliliği. Evinizdeki malzemelerle çok rahat bir biçimde hazırlayabileceğiniz bu kürün içeriği ise şöyle;

Limon yoğurt kürü malzemeleri

3 yemek kaşığı oranında az yağlı yoğurt

Yarım adet limonun suyu

Tercihe göre 1 çay kaşığı pul biber ya da 1 çay kaşığı zerdeçal

Bu karışımda ek malzeme olarak kullanılabilecek ürünler olan pul biber ve zerdeçalın tercih edilme sebepleri; hepsinin iyi birer yağ yakıcı olmasından kaynaklanır. Özellikle zerdeçal baharatı karaciğerin günlük fonksiyonlarını gerçekleştirmesine yardımcı olur ve karaciğerdeki yağlanmanın yok edilmesinde son derece etkilidir. Bu yüzden limon ve yoğurdun birleşiminde ek malzeme olarak kullanılması avantaj sağlayacaktır. Aynı koşullar pul biber için de geçerlidir.

Limon yoğurt kürünün uygulanışı

Kür için hazırladığınız malzemeleri yeterli derinlikte bir kap bularak birbirine karıştırmalısınız. Bu karışımı kullanacağınız haftalar içerisinde her günün gecesi, uyku saatinizden 30 dakikalık bir süre önce bu karışımı hazırlayıp bırakın. Yatmadan önce de karışımı yiyerek öyle uyku haline geçin. Ayrıca bu kürü yedikten sonra asla üzerine ek bir besin daha yememelisiniz. Beklenen sonuca ulaşmak için yatmadan yemeniz gereken tek besin bu kür olmalıdır.

limon-yogurt-kuru-uygulanisi

Limon yoğurt kürü kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Bu kürü kullanmaya başlayan kişinin bilmesi gereken ilk şeyin, bu kürün tek başına sürekli kilo verdirmeye yardımcı olmayacağıdır. Beslenme düzenine dikkat etmeden, gün içerisinde çok fazla yağlı, şekerli ve karbonhidratlı beslenen kişi gece uyumadan önce bu kürü yese de çok da bir faydasını göremeyecektir. Yağ yakım sürecinde düzenli beslenen ve yağ yakımına uygun olarak öğünlerini oluşturan bireyin ek olarak bu kürü de kullanması, ancak bu şartlarda bünyesinde kilo yakımını hızlandıracaktır.

Karışımın içine pul biberin ya da zerdeçalın eklenmesinin zaruri olmadığı durumlar da mevcuttur. Kişinin basur hastalığı ya da baharat alerjisi varsa hiç bir şekilde hazırladığı küre pul biber eklememelidir. Aynı şekilde zerdeçal için de vücut sinyal veriyorsa ve zerdeçal mideyi rahatsız ediyorsa kür sadece limon ve yoğurt şeklinde tüketilmelidir. Zaten bu iki baharat kürün yarattığı doğal kilo kaybı işlemlerine ekstra bir katkı sağlamak için karışıma eklenmektedir. Zerdeçal ya da pul biber katılmayan karışımlar da bünyede yağ yakımına gayet yardımcı olmaktadır.

Pul biber konusunda bir başka önemli nokta da, karışımın içerisine konulması istenen pul biberin has pul biber olması gerekliliğidir. Çünkü marketlerde paketlenmiş olarak satılan pul biberler bir çok işlemden geçirilmiştir ve içeriğindeki yağ yakıcı enzimlerini kaybetmiş halde bulunur. Bu yüzden karışım için en doğru yol, aktarlardan alınan has ve saf pul biberi malzeme olarak kullanmaktır.

Limon yoğurt kürünü kesinlikle kullanmaması gerekenler de özellikle hamile bayanlardır. Hamilelerin genel olarak hiç bir zayıflama programını ya da kürünü kullanmaması gerektiği için limon yoğurt küründen de hamilelik süreçlerinde mutlaka uzak kalmaları gerekmektedir. Doğum sürecinden sonra kendi doktorlarıyla da görüşerek ortak karar alınırsa bu kürü kullanmaya başlamaları tavsiye edilir.

Ve tabi ki limon yoğurt karışımını uygulamaya başlayan bireylerin sadece her gün karışımı yiyerek uyuyup normal hayatlarına devam ederek kilo vermeyi beklemeleri de yapılması istenmeyen davranışlardan biridir. Bilindiği üzere hiç bir diyet, program ya da kür; bedensel aktivitelerle desteklenmediği sürece kilo verme dönemlerinin başarılı geçmesini sağlayamaz. Bu yüzden bu karışımı uyguladığımız süreç boyunca mutlaka sporla da ilgilenmeli, eğer hayat koşuşturmacası size spor yapacak bir alan ya da zaman bırakmıyorsa kendi evinizde yapacağınız hareketlerle de vücudunuzu ve kaslarınızı harekete geçirmeyi deneyebilirsiniz.

 
One Response
  1. isimsiz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.