Menu

Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ?


genc-gorunmek-icin-yapilacaklar

Genç görünmek için ne yapmalı?

Bireylerin zaman geçtikçe etkisini mecburen hissedecekleri durumlardan biri yaşlanma durumudur. Biyolojik olarak da fizyolojik olarak da zamanın etkilerine yenik düşmek kaçınılmaz olsa da, bu etkileri en hafif şekilde hissetmek ve geçirmek biraz da insanların elindedir. Fiziksel açıdan uygulayacağımız bir kaç hile veya dikkat edeceğimiz bir kaç unsur, bizi olduğumuz yaşlardan daha genç gösterebilmek adına en önemli anahtarlardandır.

Örnek verilecek olursa, göz kenarlarındaki çizgiler üzeri kapatılacak ve doldurulacak malzemelerle yok edilebilmekte veya eldeki lekeler de yine kapatıcı unsur içeren kremlerle en azından sosyal hayatta gizlenebilmektedir. Bu ve bu tip bir kaç genç görünme unsuru olarak önerilebilecek şeyler şu şekilde özetlenebilir;

Dekolte ve boyun bölgesinin bakımı ihmal edilmemelidir : Tıpkı yüzümüze, ellerimize vb. bölgelerimize sürdüğümüz koruyucu öğeler gibi özellikle dekolte bölgesi ve boyun bölgesi de ihmal edilmemelidir. Çünkü aslında yıllar süresince en çok güneş ışığına maruz kalan ve en çok kırışma / kuruma yaşayan bölge dekolte ve boyun bölgesidir. Yaşlanmanın etkisini azaltabilmek adına bu bölgelere yapılacak doğal bakımlar ve krem uygulamaları ihmal edilmemelidir.

Su içmeyi ihmal etmeyin : Günde en az 2 Litre su içmek, hem tüm organlarımızın sağlığı açısından hem de cildin parlaklığı, sağlıklılığı, kırışık azaltıcı etkisine kavuşabilmesi adına en etkili üründür. Yeteri miktarda su tüketmek hem enerjik hissetmenizi hem de cildinizin daha parlak ve canlı gözükmesini sağlar.

Göz altlarınıza mutlaka bakım yapın : Bir kişinin göz altı torbalarının çıkması, sarkması veya morarması otomatikman görünüş açısından daha yaşlı ve yorgun gözükmenize yol açmaktadır. Bu yaşlı görüntüyü önlemek adına asla toz kıvamdaki kapatıcılar önerilmez çünkü bu yapıdaki kapatıcılar boşluklara dolduğu için kusurun daha da belirginleşmesine neden olmaktadır. Bunun yerine ışığı yansıtma özellikleri olan kremsi kapatıcılar veya direk kremlerden faydalanmanız önerilir.

Beslenmenize dikkat edin : Cilt sağlığı ve vücut sağlığı için en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri sağlıklı beslenme durumudur. Beslenme tercihlerinizde çok sık olarak organik özellikler taşıyan besinler tüketmeniz, meyve-sebzeye ağırlık vermeniz hatta ihtiyaçlar dahilinde multi vitaminler kullanmanız önerilir. Bu besinler arasında beslenme uzmanlarının önerdiği yaşlanma karşıtı besinler kara üzüm, nar, yulaf, kabak çekirdeği ve yumurtadır.

Saç şeklinize doğru karar verin : Halk arasında yaygın olarak inanılan bir inanç şekli kısa haldeki saç yapısının kişiyi daha genç gösterdiği yönündedir. Aslında konuyla ilgili yapılan araştırmalar sonucunda, kısa saçın aksine uzun ve omuzlara dökülen saçların bireyleri yaşlarından daha genç gösterdikleri ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda sönük ve mat saçların da kişinin genç görüntüsüne ket vurduğu, mutlaka saçı güçlendirecek ve parlak bir yapıya kavuşturacak ürünlerin kullanılmasına özen gösterilmesi gerekliliği hatırlatılmaktadır.

Güneş koruyucu ürünlerden kullanılmalıdır : Cildin güneş ışınlarına karşı ne kadar hassas olduğu ve bu ışınların cilt  üzerinde nasıl yaşlanma etkisi yarattığı çoğu yetişkin tarafından bilinmektedir. Bu sebepten ötürü başlıca güneş olmak üzere diğer doğa olaylarının da (kar, yağmur gibi) cildimizi yorup çabuk yaşlandırmaması için mutlaka güneş kremi kullanılması önerilmektedir.

 

Dik durmayı alışkanlık edinin : Hem kadınlar hem de erkekler için iyi bir estetik izlenim, vücudun doğru konumlarda durmasıdır. İyi bir beden duruşu bedeni de zinde göstereceğinden otomatikman iyi bir duruş sahibi olan insanlar olduklarından daha genç gösterebilme ihtimaline sahiptirler. Bunu yakalayabilmek adına da hem kadınların hem erkeklerin düzenli olarak spor yapmaları ve formlarını korumaları önerilir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.