Menu

Furkan Kızılay kimdir


furkan-kizilay-1

Türk halkının hafızalarında “Havuç” olarak kalan ve ne kadar büyüse de o halleriyle hatırlanan Furkan Kızılay; hem bir oyuncu, hem bir sporcu hem de bir şarkıcıdır. 30 Kasım 1990 yılında dünyaya gelen Kızılay, İstanbul doğumludur.

Babasının ismi Emin, annesinin ismi Mine olan Furkan Kızılay’ın babası hem antrenörlük hem de fitness eğitmenliği yapmaktadır. Bir de erkek kardeşi olan Kızılay’ı ailesi küçük yaşlarından beri oldukça sosyal ve aktif yetiştirmişlerdir.

Çocuk yaşlarında ajansa kaydolduktan sonra kendisine gelen “Çocuklar Duymasın” dizisinin oyunculuk teklifi, onun hayatında çok büyük kapılar  açmıştır. 2002 yılından 2004 yılına kadar bu dizide oynayan oyuncu, kendisini hafızalara dizideki ismi “Havuç”la kazımıştır.

furkan-kizilay-2

Yıllar sonra dizi tekrardan gündeme gelmiş ve aynı karakterlerle dizinin günümüz versiyonu çekilmiştir. O süreçlerde Kadir Has Üniversitesi Sistem Mühendisliği’nden mezun olan Furkan Kızılay; öte yandan babasının da sonsuz desteğiyle hayatından sporu hiç bir zaman eksik etmemiş; İstanbul Bakırköyspor takımının lisanslı tenis oyuncusu olmuştur. Bunun yanında çok iyi yüzebildiği ve çok iyi de kayak yapabildiği bilinmektedir.

Bahsedilen bu süreçler arasında Çocuklar Duymasın dizisinin ilk yayımının bitişi ile üniversite eğitimi alacağı süreçlere kadar bu anlatılanların dışında bir de müzikle uğraşan Furkan Kızılay; kendisine ait bir albüm olan “Aşksın Sen”i 2009 yılında çıkarmıştır.

Son olarak 2017 yılında Survivor yarışmasında ünlüler takımında yer alan Furkan Kızılay, oyunlarda sergilediği başarılı ve mücadeleci tavrıyla da beğenileri üzerine toplamaktadır.

 
Son 50 Yorum
  1. nesli
  2. sibel özdemir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.