Menu

Evlilik hakkında bilmeniz gerekenler


evlilik

Çok eskiden bu yana büyüklerimiz evliliğin şans işi olduğunu söylerlerdi. Çünkü, çoğu genç toz pembe hayaller kurarak evlenip, umduklarını bulamıyor. Evlilikten çok şey bekleyenler, umduklarını bulamayınca hemen boşanmaya karar veriyor.

Genelde evliliği flört etmekle birtutanlar gereğinden fazla hayal kırıklığı yaşıyorlar. Çünkü evlilik, ciddiyet ve sorumluluk isteyen bir kurumdur. Bu nedenle evlilik hakkında biraz bilgi verelim istedik.

İşte, evlilik hakkında bilinmesi gerekenler;

evlilik ilişkisi


Öncelikle birbirinden farklı iki kişi olduğunuz gerçeği ile yüzleşin. Sizin ikinizin de farklı alışkanlıkları ve karakter yapısı var. Bu da evliliği ilk yıllarında çeşitli zorluklar ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Genelde evliliklerin ilk 2-3 yılında sorunlar ve tartışmalar çiftlerin birbirine olan uyumu yakalamak için tartışmaları ile geçer.

evlilikte kavga


Evlilik terapistleri genelde, eşinizden soğumak yerine onun kusursuz olmayacağını kabullenmenizi istiyorlar. Çünkü, flört evresinde yanınızda ki kişiyi ilahlaştırıyoruz. Gözümüze mükemmel gelen kişinin evlendiğimizde gerçek hali ile yüzleşiyoruz. Bu nedenle evliliğe kendimizi hazırlamak çok önemlidir. Evliliğin ilk dönemlerinde ki tutku ve heyecanı sağlayan cinsellik zamanla yavaşlar. Bu nedenle çiftler birbirinden uzaklaşmaya başlar. Eğer cinselliği sürekli olarak canlı tutarsanız daha canlı ve heyecanlı bir evlilik yaşarsınız. Cinselliği ara vermeden dolu dizgin yaşayın.

evlilik terapisi


Yanınızdaki insanı asla değiştirmeye çalışmayın. Zaman içinde değişir diye de düşünmeyin. Çünkü, asla değişmez ve değiştirilemez. Üstelik, onu değiştirmeye çalışırken sizde ciddi manada yorulabilir ve sıkılabilirsiniz. Bir evlilikte siz onu değiştirmek yerine kendinizin ve onun ortak paydada buluşacağı noktalar yaratmak çok daha kolaydır. Bu kadar çok hayal kırıklığı ve kavgalardan sonra bile en güzel şey bir ömrü paylaşacağınız ve umutları, başarı ve hüznü birlikte yaşayacağınız birine sahip olursunuz. Önemli olan, evliliğinizi ayakta tutacak kararlılık, sevgi ve anlayıştan vazgeçmemektir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.