Menu

Esrarengiz canavarlar aramızda dolaşıyor mu?


esrarengiz-canavarlar,

Esrarengiz canavarlar hakkında bilgi

Bugün dünya genelinde hepimizin kabul ettiği, gerek ormanda gerek sokakta gerekse evlerimize kadar soktuğumuz ve kabullendiğimiz pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Bu canlılardan bizlere zararlı olmayanlar toplum içerisinde gerek hanelerde gerekse de insanların arasında sokaklarda veya hayvanat bahçelerinde beslenmekte, insanlarla kaynaşmaları adına pek çok ortam oluşturulmaktadır (insanlar tarafından).

Durum böyleyken, bir de her insan tarafından görülemeyen ve kabul edilemeyen; sadece gören kesimin inandığı ve insanlara tarif ederek böyle bir varlığın da hala yaşadığına inandırmaya çalıştığı bir takım canlılar vardır. Görüntü olarak bilinenlerin aksine büyük, tüylü veya denizin içinde yaşayan kambur, ilginç yapıdaki canlılardan söz edilmektedir.

Bu tip canlıların varlığına inanmak ya da inanmamak şöyle dursun, konusu açılıp üzerinde araştırmalar yapıldığında bile toplum içerisinde tedirgin  olan bir güruh bulunmaktadır. Bu nedenle “canavar” diye addedilen bu canlılar üzerinde tamamen kapsamlı araştırma yapılmadan toplum içerisine böyle bilgilerin sızdırılması oldukça yanlıştır. Ancak fotoğraflandığı ve gerçek olduğuna inanılmaya çalışılan canavarlar hakkında bilgilerden bazıları şunlardır;

canavar-1


Göl canavarı : Bizim ülkemizde de “Van Gölü canavarı” olarak geçen bu canlı dünya genelindeki göllerde de farklı isimlerle anılmış ve görüldüğü iddia edilmiştir. Norveç’te gölde görülen “Selma”, Chesapeake’te görülen “Chessie” veya New York’taki gölde görülen “Champ” gibi yaratıkların göl canavarı olduğu söylenmekte ve kendisinin tamamen görüntüsünün alınabilmesi için çoğu ülkede araştırmalara devam edilmektedir. Bugüne kadar var olduğu iddia edilen bu canlıların hangi ülkenin gölünde görülürse görülsün ortak noktaları kambur yapıda durmaları, kafalarının at hayvanını andırması ve boyun bölgesinin tıpkı bir zürafa gibi oldukça uzun olmasıdır.

canavar-2


Mothman : Bu canavarın 1960’lı yıllarda ortayan çıktığı iddia edilmektedir. 1966 yılında başlayıp 1 seneyi aşan sürelerde bu olayla alakalı pek çok ihbar alınmıştır. Batı Virginia’da yaşanan bu olaylarda, görgü tanıkları dünya dışı bir varlığı gördüklerini iddia etmekteydiler. Bu iddialara göre bu varlığın boyu 2 metre, var olan kanatları da açıldığında 3 metrelik bir boya ulaşmaktaydı. Gövdesinde deri yapısı sert ve gri renkli pullu, kocaman kırmızı gözlü, saatte 160 km. gibi bir hızla hareket edebilen ve herşeyden önemlisi kendisiyle karşılaşan kişinin zihnini kontrol etme yeteneği bulunduğu canlı hakkında yapılan başlıca iddialardandır.

canavar-3


Chupacabra : 1990’lı yıllarda görüldüğü iddia edilen bu canlının; özellikle 1995 yılında çiftliklerdeki keçileri, koyunları, ördekler vb. çiftlik hayvanlarını öldürdüğü iddia edilmiştir. Çiftçilikle uğraşan halkın sıklaşan şikayetlerinin üzerine arama çalışmaları başlatılmış ve öldürülen hayvanların öldürülme biçimlerine bakıldığında normal şartlarda ormandan vb. yerden gelen vahşi kurtların ve ayıların hiç böyle bir şekil kullanmadıkları, bu yaratığın başka bir tür olduğu görüşü hakim olmuştur. Kısa süre içerisinde bu yaratığı da görenler canlının daha hızlı bulunabilmesi adına ifade vermişler; yine bu canlının büyük parlak kırmızı gözleri, sert ve gri bir derisi, uzun ve keskin pençeleri ve dili, kanguru gibi zıplayabilme özelliği ve üzerinde bulunan dikenlerinden söz etmişlerdir.

canavar-4


Dover şeytanı : 1977 yılında Massachusetts’te bir kaç gencin gördüğü görüntü, esrarengiz canavarlar başlığı altında incelenmektedir. İlk olarak bir gece o bölgede yaşayan dört gencin New England’a doğru giderken yol üzerinde iki ayağı üzerinde durabilen, 1 metreden biraz daha uzun boylarda, büyük kafalı ve turuncu renkli zayıf uzuvları olan bir hayvanla karşılaştığı söylenmektedir. Aynı gece bir kaç saat geçince başka bir bölgede de aynı yaratığın başka bir genç tarafından görüldüğü, son olarak da bir sonraki gün başka bir genç tarafından da aynı tarifte bir yaratığın görülüp polise şikayet edilmesi sonucunca böyle bir yaratıktan ve “şeytan”dan söz edilmesi mümkün hale gelmiştir.
Son 50 Yorum
 1. Mert GN
 2. Ecrin
 3. ebrar
 4. mehmet emin zal
 5. talha ay
 6. hilal ay
 7. Anonim
 8. arda
 9. Anonim
 10. deniz
  • Anonim
 11. Aynur
 12. gokhan
 13. ariföz alp
 14. Asdfgh
 15. Sıtkı Bodur
 16. Yiğit İhsan Avcı
 17. Resul Yıldız
 18. Ulaş Aksu
 19. Hülya Tuba Bozkurt
 20. Serdar Kaan Işık
 21. İlayda Urat
 22. Cakal Vahap
 23. Gülin Uzundere
 24. Damardan Rap
 25. furkan
 26. bensu

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.