Menu

Eşiniz tarafından aldatıldığınızı nasıl anlarsınız


Aldatılmak, hayatta her insanın başına gelecek olan en kötü deneyimlerden biridir. Çeşitli bilim adamları, aldatma eyleminin genlerimizde olduğunu söyleseler bile, aldatma hepimize ağır gelen bir olaydır. Aldatma kelimesinin yanı sıra, şüphesi bile bizi bunalımlara ve strese sokmaya yettiğini hepimiz biliyoruz.

Eşiniz tarafından aldatılıyorsanız ne gibi belirtiler olmaktadır? Bir derleme yaptık.

Çok fazla iş seyahati oluyor, akşamları eve geç geliyorsa ve bazı akşamlar hiç gelmiyorsa, cep telefonunu elinden hiç bırakmıyor ve sürekli mesajlaşıyorsa, çok fazla internette vakit geçiriyor ve mailini dahil şifreliyorsa, kendine çok dikkat etmeye başladı, spor yapıyor ve yeni kıyafetler alıyorsa, sürekli parfüm kokuyor ve kişisel bakımına çok özen gösteriyorsa, fazla para harcamaya başladıysa, sizinle hiç ilgilenmiyor ve sürekli tartışıyorsa, s**kse karşı isteksizse eşiniz sizi aldatıyor olabilir. Kadınlarda, eşiniz sizi aldatıyorsa suçluluk duygusu ile size olan ilgisi daha fazla artmaktadır. Hatta kadınlar eşlerini aldatırken s**kse daha düşkün olup, eşlerinin bir dediklerini iki etmedikleri yapılan araştırmalar ile ortaya çıkmıştır. Gene araştırmalarda, kadınların aşk ve sevgi arayışı için aldattığı, erkeklerinse heyecan ve cinsellik için aldattığı ortaya çıkmıştır. Bunun nedenlerinden bazıları da erken yaşta yapılan evlilikler, birbirlerini tanıyamamak, ekonomik zorluklar, stres ve başka bir yaşam isteği olarak sayılabilir.

Avrupa’da yapılan araştırmalarda, evli çiftlerin birbirlerini aldatmaları sonucu çoğunlukla boşanmalar gerçekleşmektedir. Fakat ülkemizde, aldatma eylemini bilen çiftler, ekonomik nedenlerden dolayı çoğunlukla boşanmamakta ve evliliklerini sürdürmektedir. Bu konunun biraz örf ve adetlerimiz ile ilgisi de vardır. Erkeğin elinin kiridir, dönüp dolaşıp geleceği yer evidir söylemleri, aldatma eyleminde erkeklerimizi bir nebze aklamaktadır. Ayrıca bazı bölgelerimizde olan töre denilen eylemler, boşanmayı zorlaştırmaktadır. Kadının ülkemizde ekonomik özgürlüğünün kısıtlı olması ve geçinme derdi de ayrı bir konudur.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.