Menu

Erken yaşlanmanın başlıca nedenleri


erken yaşlanma

Yaşlanmak, hemen herkesin kabusudur. Yaşlanmanın etkilerini giderebilmek için, her iki cins de kozmetik bakım ürünlerinden medet umuyor.

Kişilerin yaşam tarzları yaşlanmayı hızlandırıcı sebeplere neden olabiliyor. Erken yaşlanma ile ilgili başlıca etkenleri sizler için derledik;

uykusuzluk


Uykusuzluk: Uykusuzlukla baş edebilmenin yolu yok gibi bir şey. Bu sorun için ilaçlı tedavi yöntemleri uygulanmakta, ancak hem fazla uyumak hem de uyuyamamak cildin kırışmasına neden olabiliyor.

alkol


Alkol: Sürekli alkol kullanımında yüz şişer, sonrasında da şişlik iner ve yüz gerginleşir. Dolayısıyla kırışmaya neden olur. Ne kadar çok alkol tüketilirse o kadar fazla kırışıklı oluşur.

genler


Genler: Ailenizin büyüklerine, mesela annelerinizin durumunu kontrol edin. Genlere bağlı olarak da bazı etkiler olabilir. Bunun için diğer etkenlerden kendinizi korumanız ve bakım yapmanız çok önemlidir.

güneş


Güneş: Özellikle yaz aylarında güneşin parlamaya başlamasıyla, cildimizin güneş görmesini isteriz. Ancak güneşte fazla kalmak cildinizi yaşlandırmaktadır. Bunun etkisini azaltmak için koruyucu bir güneş kremi kullanmanız önemlidir.

nemsizlik


Cilt kuruluğu: En kötü durumlardan biri de cildin kuru olmasıdır. Vücudun suya ihtiyacı olduğu kadar nemlendirilmeye de ihtiyacı vardır. Bunun için elinizin altında nemlendirici krem bulundurmalısınız.

sigara 1


Sigara: Sigara, sağlığı tehdit ettiği kadar cildinizin tazeliğini bozuyor ve dişlerinizi de sarartıyor.  Aynı zamanda yaşlı görünmenize neden oluyor.

stres


Stres: Gündelik hayatımızdan stresi tamamıyla uzak tutmak mümkün değil, ama görüntünüzü dinç ve canlı tutmak için, biraz sakin ve soğukkanlı olmanızı öneririz.

yatış pozisyonu


Yatış pozisyonu: Yatma pozisyonlarında da kendinizi kontrol etmeniz lazım. Sürekli belli bir tarafa ya da yüzüstü yattığınızda, o bölgeniz daha koç kırışmaktadır. Bundan dolayı da mümkün olduğunca sırtüstü yatmaya çalışmanız gerekiyor.

yerçekimi


Yer çekimi: Yer çekiminin çözümü maalesef bulunmuyor.  Dünyayı ve bizi koruyan yer çekimi, bunun yanı sıra yaşlanmaya da etkili oluyor.

yüz mimikleri


Mimikler: Yüzünüzü her hareket ettirdiğinizde ya da farklı ifadeler kullandığınızda, yüzünüz biraz daha kırışıyor. Bunları en aza indirmek, yaşlanmanın etkilerini biraz da olsa engelleyebilir.
Son 50 Yorum
  1. Forever
  2. Şinasi VARLI

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.