Menu

Erkekleri Seksi Yapan Durumlar


Erkekleri neler seksi yapar?

Kadınların bir erkeğe ilgi göstermelerinin pek çok nedeni olabilir. Kimi kadın için erkeğin zekası her şeyden önce gelebilmekte, kimi kadın için yakışıklılığı en ön planda olmakta kimisi için de sessiz sakin bir tavrının olması çekici gelebilmektedir.

Kriterler her ne olursa olsun; konu seksilik olduğunda her erkeğin yapması gereken belli başlı ana hususlar bulunmaktadır. Sonuçta bir kadının diğer konulardaki algısı değişse bile, bir erkekte seksist bulduğu durumlar çoğu kadın için hemen hemen aynı algılar içerisinde gelişmektedir.

Üstelik erkekler kasıtlı olarak seksi görünme çabalarını saymazsak, çoğu zaman bu seksi duruşlarını farkında olmadan ve belki kendilerine hiç de seksi gelmeyecek davranışlarıyla birlikte gerçekleştirmektedirler. Yani bir erkeğe oldukça sıradan gelebilecek bir davranışı karşısındaki kadın için gayet çekici ve seksi bir algı yaratabilmektedir.

erkeklerin-seksi-gorunusu

İşte yapılan araştırmalar neticesinde, bir erkeğin seksi olarak görülmesi için belirlenen erkekleri seksi yapan durumlar şu şekildedir;

Birlikte karar alınmasına önem vermesi :

  • Kadınların en çok önem verdiği durumlardan biri kuşkusuz ki fikren ve zikren erkeğin kendisini yönetmeye çalışmasından ziyade onun da fikirlerine ayrıca önem vermesidir.
  • Yönetilme konusunda belki yatak odası maceralarında biraz daha yönlendirilici tavırlar sergileseler de, gündelik koşullarda konu ne olursa olsun mutlaka kendi fikirlerinin sorulmasını, düşüncelerinin dinlenmesini ve herhangi bir durumda karar aşamasına gelindiğinde içten içe kendi istediğinin yapılmasını bekleyen kadınlar için sürekli bir şeyleri birlikte yapmaya çalışan erkekler ciddi anlamda seksi bir algı yaratmaktadır.

Erdemlilik göstermesi :

  • Bir erkeğe karşı ilgi duyulan ilk baştaki süreçler geçtikten sonra; erkeğin tavırlarında değişimler başlayıp erdemsiz tavırlar sergilemeye başladığı görüldüğü an, o erkeğin bir daha o kadının gözünde seksi bir duruşa sahip olması mümkün olmamaktadır.
  • Yani ilerleyen süreçlerde çapkınlıkları ortaya çıkan erkeklerin, narsist tavırlar sergileyen erkeklerin ve ilişkide sürekli üstünlük taslama eğiliminde olan erkeklerin bu tip basit hareketleri neticesinde kadınlar için değil seksi olması, ilgi gösterilen bir adam olması dahi artık bu şartlardan sonra çok güç olmaktadır.

erkeklerin-seksi-olma-kistaslari

  • Güven sahibi olması : Kendine her daim güvenen sağlam bir yapıda duran erkeklerin kadınlar tarafından seksi bulunmamasının ihtimali yoktur. Çünkü her kadın kendini tanıyan, kendini bilen, ayaklarını yere sağlam basan bir erkeği hayatında bulundurmak ister. Bu tip erkeklerin zaten kimseye kendini ispatlama çabası olmadığından, herhangi bir tutumunda da abartıya kaçma gereksinimi hissetmemesi durumu kadınların gözünde bu erkekleri iyice seksi hale getirmektedir.
  • Merhamet sahibi olması : Hiç bir kadın karşısındaki erkeğin merhametten uzak, deyimi yerindeyse “taş kalpli” olmasını istemez. Bunun yerine bir erkeğin sıcak bir gülümsemesi; örneğin yolda yürürken zor durumdaki bir insana ya da bir hayvana yardım etmesi, onlara gülümseyip sevgi göstermesi her kadını ciddi anlamda etkileyebilecek unsurlardan biridir.

Empati yeteneğinin olması :

  • Bir erkeğin karşısındaki kadının en ufak hareketinin en anlama geldiğini, bakışlarından ne anlatmak istediğini, sözlerinden konunun tam olarak nereye gideceğini kestirebilmesi bir kadın için çok önemlidir.
  • Yani bir ses, bir mimik, bir laf ya da bir dokunuş karşısında erkeğin empati göstererek gerekeni yapması bir kadını çok fazla etkileyip o erkeği çok daha çekici görmesine sebep olmaktadır.Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.