Menu

Erkekleri nasıl etkilerim diyorsanız bir kaç güzellik tüyosu


Erkek arkadaşınızın güzellik rutininizden bihaber olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Sizce, harika görünmeniz onun için yeterli bir kriter, öyle değil mi? Oysa son zamanlarda edindiğimiz bilgilere göre, erkek arkadaşınız saçınızı nasıl yaptığınızdan cildinize uyguladığınız kremlere kadar gözlem yapıyor. Yüzlerce erkekle yaptığımız anket sonucunda, güzellik alışkanlıklarımız hakkındaki sansürsüz fikirlerini elde ettik. Vücudunuza sim uyguladığınızda garip bir tepkiyle karşılaşıyorsanız, alışkanlıklarınızı yavaş yavaş mercek altına alma zamanı gelmiş demektir. İşte erkekleri nasıl etkileyebilirim sorusunun cevabı:

1) Makyajla ilgili ne düşünüyor? Doğal halinizin daha güzel olduğunu.

Erkeklerin yüzde 55’i çok fazla makyaj yapmanızdan hoşlanmıyor. Antropolog doktor Helen Fisher, tüm cildinizi makyajla kaplamanın, erkekleri etkileyen o natürel renklerinizi kapattığını belirtiyor. Cildinize hiçbir şey uygulamadan çıkmanızı önermiyoruz, ancak erkeklere doğal gelen bir görünüm yaratmalısınız. Işıltılı bir fondöten, pembe tonlarında bir allık ve doğal renklerde bir dudak parlatıcısı cilt renginizi vurgulamanız için yeterli olacaktır.

2) Erkekler zaten düz olan saçınızı neden düzeltmeniz gerektiğini veya zaten kıvırcık olanları neden kıvırmak istediğinizi anlamıyor.

26 yaşındaki Berk, kız arkadaşının zaten düzgün görünen saçını düzeltme çabasıyla saatlerce ayna karşısında oyalanmasını gereksiz bulduğunu belirtiyor. Ünlülerin saç stilisti Nick Arrojo, erkeklerin, yalnızca saçınızın dokunulabilir olmasıyla ilgilendiklerini söylüyor. (Erkeklerin yüzde 47’si, rahatça dokunamadıkları için, sert saçlı kadınları soğutucu bir etken olarak görüyor). Siz de ona o seksi ve doğal saçlarınızı gösterin. Ne kadar az saç şekillendirici kullanırsanız, saçlarınızın parlaklığını o kadar fazla koruyabilirsiniz. Fisher, gençlik ve sağlık belirtisi olduğu için, parlak saçların baştan çıkarıcı bir etmen olduğunu belirtiyor.

pexels-photo-4587663) Dışarı çıkmaya hazırlanırken,tüm vücudunuza nemlendirici sürmenizi seyretmeye bayılıyor.

Bu onları için için eriten bir numaralı hareket. 26 yaşındaki Tolga, bir kadının kendi vücuduna dokunmasının inanılmaz bir tahrik unsuru olduğunu belirtiyor. Erkek arkadaşınızın, sizin bu ritüelinizi seyretmesine izin vermeniz aranızdaki bağı da kuvvetlendirecektir. Fischer, erkeklerin alışık olmadıklan bu görüntüyü yakalamanın, aranızda yüksek seviyelerde bir yakınlık oluşturacağını belirtiyor. Bir sonraki banyonuzun ardından, vücut kreminizi sürerken, odanızın kapısını açık bırakabilir veya onu size yardımcı olması için içeri davet edebilirsiniz.

4) Kokunuzu çok beğeniyor.

Erkeklerin yüzde 60’ı en sevdikleri parfümü kullanmanızı çok seksi buluyor. 28 yaşındaki Demir, kız arkadaşı onun sevdiği parfümü kullandığı zaman, kendisi için özel bir şey yapılıyormuş gibi hissettiğini söylüyor. If Men Could Talk (Erkekler Konuşabilseydi) isimli kitabın yazarı Doktor Alon Gratch, erkeklerin sizin karar mekanizmanızda yer almaktan çok hoşlandıklarını belirtiyor. Peki onu en çok hangi koku etkiliyor? Araştırmalara göre, rahatlatıcı olan vanilya, odun özleri ve misk gibi kokuları tercih ediyorlar. Bu deneyimden faydalanmak için, parfümü, göbek deliğinizin altı veya göğüs dekolteniz gibi, hiç beklenmedik bir yerinize uygulayın. Başka bir bölgeye sürmenize gerek yok, erkeklerin yüzde 42’si tüm vücudu kaplayan parfümleri itici buluyorlar. O nedenle odanın öbür ucundan duyulacak kadar değil de, yakınınıza geldiği zaman hissedeceği miktarda kullanın.

5) Oje kokusu onu sizden direkt uzaklaştırabilir.

Erkekler ojenin kokusunu çürümüş bir yiyeceğinkine benzetiyorlar. Gerçekten bu kokunun onun favorisi olmadığını biliyor olabilirsiniz ama rahatsızlığının boyutunun farkında mısınız acaba? 28 yaşındaki Sinan, baş ağrısına sebep olduğu için bu kokuya dayanamadığını belirtiyor. Gratch, bu ritüelin erkeklerle pek bağdaşmadığını da ekliyor. Beraber yaptığınız aktivitelerde çantanızdan oje çıkarıp sürmeye başlamanız çok itici olabilir. Bunu yapsanız bile, en azından pencereyi hafifçe aralamayı akıl etmelisiniz.

6) Vücut simlerinden ebediyen kurtulmanızı istiyor.

Erkekler, kozmetik eşyalarınızı simlerden arındırmanızı istiyor. Neden mi? 26 yaşındaki Naim, üstüne başına, evinin her yerine ve tüm kıyafetlerine bulaştığı için kız arkadaşının simlerinden nefret ediyor. Kızlarla dışarı çıkarken bir miktar sim uygulamanızda bizce sakınca yok ama erkek arkadaşınızlayken daha doğal ürünleri tercih etmenizde fayda var. Antropolog Uonel Tiger, erkeklerin sağlıklı görünümlü kadınları çekici bulduklarını belirtiyor. Sim yerine, bir miktar mat bronzlaştırıcıyı uygulayarak daha natürel bir parlaklık elde edebilirsiniz.

7) Onu en çok korkutan şey nedir? Sivilcenizi patlatmanız!

Bu insanın doğasında olan bir davranış. Ne zaman kendimizle ilgili bir problem olduğunu hissetsek onu olduğundan daha çok büyütürüz. Ancak sivilceyi sıkmak, onu daha ilgi çekici bir hale getirir. Eğer çıkan sivilceyi siz erkek arkadaşınıza göstermezseniz, çok büyük ihtimalle fark etmeyecektir. McCulloch, sivilcenin üstüne bir miktar kapatıcı uyguladığınızda, rahatsız olup fazla tahrik olmayacağınızı belirtiyor.

Ayrıca erkeklerin yüzde 28’i, sizi kirpik kıvırıcısı kullanırken gördüklerinde tüylerinin diken diken olduğunu belirtiyor. 32 yaşındaki Cengiz, bu aletin ortaçağdan kalma bir işkence aleti gibi gözüktüğünü söylüyor.

Erkekleri etkilemek için güzellik tüyoları

Doktor Helen Rscher, yıllardır süren araştırmaların sonucunda, erkeklerin en çekici buldukları kadın özelliklerini açıklıyor:

1) Dolgun dudaklar

Vücudunuz daha fazla östrojen hormonu üretirken dudaklarınız da buna bağlı olarak şişer. Bu durumu gören erkekler, bilinç altlarında, sizin üretken bir eş olduğunuzu düşünürler. Bu sebeple dudaklarınızı dolgun gösteren ürünler kullanabilirsiniz.

2) Büyük gözler

Küçük çocukların gözleri kocaman olur. Bu nedenle doğal olarak veya makyaj yoluyla sahip olduğunuz büyük gözler, erkeklere sizin hâlâ genç olduğunuz sinyalini verir.

3) Parlak saçlar

İyi durumdaki saçlar, dengeli beslendiğinize ve sağlığınızın iyi olduğuna işarettir. Bunlar da bir erkeğin kadında aradığı özelliklerin başında gelir. Saçlarınıza düzenli olarak bakım uygulamak ve saçı hasardan korumak karşınızdaki erkeği size daha çok çekecektir.

4) Öpülesi dudaklar için:

Dudaklarınıza zeytinyağı ve şekerle peeling yaptıktan sonra üzerine tatlı bir parlatıcı uygulayın. Erkeklerin yüzde 40’ı, tadı güzel olan parlatıcıların seksi olduğunu düşünüyor.
Son 50 Yorum
  1. birdost
  2. Yasmin

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.