Menu

Enteresan uçak resimleri


Yakın yüzyıllardan günümüze her geçen gün teknolojinin de ileri seviyelere çıkmasıyla birlikte sürekli bir yeni tasarım ve yeni konfor hizmeti sunabilmenin uluslararası alanda temel yapı taşlarından biri olan uçaklar, 7’den 70’e tüm kullanıcılarının her seferinde büyüklüğüne ve şatafatına hayran kaldıkları bir endüstriyel tasarım niteliğindedir.

Geçtiğimiz asırda ağırlıklı olarak savaşlarda yok edici unsurlardan biri olarak kullanılsa da, günümüz globalinde ağırlıklı olarak rahat ve kısa süreli yolculuklar için tercih edilmektedirler. Dünya genelindeki pek çok hava yolu şirketi, ulaşımlarını en güvenilir biçimde sağlamak isteyen müşterileri için üretilen uçakların en sağlamına ve en kaliteli malzeme kullanılanının satın alınmasına özen göstermektedirler.

Az önce de belirttiğimiz gibi içinde bulunduğu şartlara göre kullanım alanları da değişen uçaklar, bazen de kargo vb. ürünleri taşımak için (bunlar büyük ölçekli kargolardır) özel olarak dizayn edilebilmekte ve ortaya değişik uçak resimleri çıkabilmektedir. Bazen de tamamen estetik görünüm açısından bir farklılık yaratılması uğruna uçağın renginde, şeklinde ve tasarımında bir takım farklılıklar meydana getirilebilmektedir.

Uçaklarla ilgili durum bu şekil bir pozisyondayken internette dolanan değişik uçak resimlerini şu şekilde bir kaç örnekle açıklamak mümkün olmaktadır;

1. Kırmızı burunlu uçak

ilginc-ucaklar-1


2. Dünya savaşları dönemlerindeki uçaklar

ilginc-ucaklar-2


3. Uçağın ilk icat edilmeye başlandığı dönemler

ilginc-ucaklar-3


4. Amerika’nın tasarladığı bir uçak

ilginc-ucaklar-4


5. Amerikan ordusunun kullandığı bir uçak

ilginc-ucaklar-5


6. Parlak gri renkli ve sivri burunlu uçak

ilginc-ucaklar-6


7. Uluslararası hava alanı sahasında görev alan uçaklar

ilginc-ucaklar-7


8. Eski tip bir savaş uçağı

ilginc-ucaklar-8


9. Amerikan uçaklarının altındaki uzun füzeler

ilginc-ucaklar-9


10. Pervanesi kanatlarında olan uçak

ilginc-ucaklar-10


 
Son 50 Yorum
  1. Kenan Özcan
  2. Yönetici
  3. kadir kara

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.