Menu

En tehlikeli köpek cinsleri


İnsanlarla birlikte evrimleşme sürecinde insanlara en yakın canlılardan biri de köpekler olmuştur. Vahşi doğalarına ve bazılarının korkutucu görüntülerine rağmen bir insanın yanında (özellikle evde bakıldıklarında) tüm vahşi özelliklerini kaybederek gayet sakin huylu canlılara dönüşmeleri mümkün olan köpekler, günümüz dünyasında dünya genelinde çoğu ailenin “can dostumuz” dedikleri varlıklardır.

Ancak her ne kadar iyi kalpli insanların yanında yetişebilen şanslı köpekler olsa da, kötü kalpli ve bu canlıları sırf maddi kaynak olarak gören kişiler tarafından da son derece ilkel koşullarda ve vahşi olarak yetişme durumunda kalmış köpekler de bulunmaktadır. Bu köpekler aç bırakılmakta, sürekli dövülmekte, uzun süre kapalı yerde tutularak açık alana çıktığında gerilimden ve stresten başka hayvanlara ve insanlara saldırması sağlanmaktadır. Dünya üzerinde köpek dövüşü üzerinden el altından para kazanan binlerce kişinin olduğu bilinmektedir.

Durum böyleyken her ne kadar uysal yetiştirilme şansları olsa da, doğaları gereği vahşiliğe ve saldırganlığa daha yatkın olan bu köpeklerin bu şekilde yetiştirilmeleri neticesinde aralarından en saldırgan ve korkutucu olacak türler ise şunlardır;

1. Pitbull cinsi köpek

saldirgan-kopekler-1


2. Presa Canario cinsi köpek

saldirgan-kopekler-2


3. Cane Corso cinsi köpek

saldirgan-kopekler-3


4. Doberman cinsi köpek

saldirgan-kopekler-4


5. Rottweiler cinsi köpek

saldirgan-kopekler-5


6. Dogo Argentino cinsi köpek

saldirgan-kopekler-6


7. Boxer cinsi köpek

saldirgan-kopekler-7


8. Alman kurdu cinsi köpek

saldirgan-kopekler-8


 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.