Menu

En güvenli 5 web tarayıcı


en güvenli 5 we tarayıcısı

Çağımız artık bilgi ve iletişim çağı olarak bilinmekte. İnternetin giderek yaygınlaşması, her milletten ve her yaştan insanın birbirleriyle anlık iletişim kurmasını ve paylaşımda bulunmasını kolaylaştırdı. İnternete girerken kendi kişisel güvenliğimizin yanı sıra bilgisayarımızın da güvenliğini ve sağlığını göz önüne almaktayız.

Arama motorları da bu amaçla güvenliği ön planda tutan tarayıcılarıyla bizlere hizmet vermektedir. Bu amaçla sizlere en güvenli web tarayıcılarını tanıtalım istedik. İşte, en güvenli 5 web tarayıcı;

whitehat aviator


WhiteHat Aviator – OS X: Bu tarayıcı, Santa Clara Kaliforniya merkezli WhiteHat Security adlı bir web güvenlik şirketi tarafından yapılmıştır. Aviator web tarayıcısı, kullanıcı gizliliği ve online güvenlik ideolojisi etrafında inşa edilmiş tek tarayıcı konumundadır.

mozilla firefox


Mozilla Firefox – Windows, OS X, Linux, Android: Açık kaynaklı olan Firefox tarayıcı, Mozilla kullanıcılarını güvenlik risklerine karşı koruma sağlamak için çok katmanlı güvenlik modelini hayata geçirmiş durumda.

safari


Apple Safari – OS X, İOS ( Eski Windows işletim sistemleri ): Safari, Apple’ın amiral gemisi olan ürünü için ekstra gizlilik ve güvenlik seçenekleri sunmaktadır. Apple, Safari ile her zaman kullanıcı güvenliğini ideolojisi olarak benimsemiş durumda.

maxthon


Maxthon Bulut – Windows, OS X, İOS, Android, Windows Phone: Maxthon, bulut destekli bir web tarayıcısıdır. Ekran yakalama ve gece modu gibi yenilikler sunan bu tarayıcı, yerel disk sürücüsüne doğrudan dosya indirmenize olanak sağlayan bir kardeş web hizmeti de sunuyor.

google chrome


Google Chrome – Windows, OS X, Linux, İOS, Android: Google Chrome, gizlilikle ilgili birçok özelliğe sahip bir tarayıcı. Güvenlik özellikleri hakkında spekülasyonlar yapılsa da, onun yerleşik güvenlik özellikleri, benzersiz sandboxing fonksiyonları ve kısıtlamalar ile güvenli bir tarama deneyimi için ideal hale gelmektedir.
One Response
  1. N.Gürbüz Köse

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.