Menu

El yazınıza göre kişiliğiniz


Amerika’da bir firma, el yazıları ile ilgili yeni bir araştırma yaptı. Bu araştırmaya göre, el yazılarımız ve 5bin karakter incelendi. Ortaya ilginç sonuçlar çıktı.

Sağa yatık yazanlar, insanları seven, harfleri küçük yazanlar utangaç, büyük yazanlar dikkat çekmeyi seviyor. Harfler arasında ne kadar boşluk kaldığından imzanıza kadar inceleme yapan bu insanlardan birkaç örnek verelim istedik. İşte, el yazınıza göre kişiliğiniz ;

El yazınızda küçük harfler kullanıyorsanız, çalışkan ve dikkatlisiniz fakat utangaçsınız. Büyük harfler ile yazı yazıyorsanız, dikkat çekmeyi seviyorsunuz ve dışa dönük, iletişim kuran bir insansınız.

Yazarken, kelimeler arasında boşluklar büyükse bağımsızlığınıza çok düşkünsünüz, küçük boşluklar bırakıyorsanız siz asla yalnız kalmayı sevmiyorsunuz ve baskıcı bir karaktersiniz.

El yazınız sağa yatıksa, insanlarla iyi iletişim kuruyor, yeni deneyimlere açıksınız. El yazınız sola yatıksa, içine kapalısınız. Yazınız her iki tarafa da yatıksa, mantıklı ve pratik bir insansınız.

el yazısı örneği 1

İ ve e harflerini yazarken geniş boşluklar oluşuyorsa, açık fikirli ve rahtsınız. Hatta İ harfinin noktası yukarıdaysa hayal gücünüz çok gelişmiştir.

Çocuksu bir kişiliği olanlarsa, noktayı ve i harfinin üstünü daire şeklinde çiziyor. Pek çok firma, el yazısı analizini kullanarak işe alacağı elemanın karakterini belirliyor. Hatta, el yazınıza göre şizofren ya da şeker hastası olduğunuz bile ortaya çıkıyor.

El yazınızda dar E harfi kullanıyorsanız şüpheci bir insansınız. Geniş E harfi kullanıyorsanız rahatınıza düşkün hatta biraz da tembelsiniz. Aklınıza eseni yapmayı çok seviyorsunuz.

El yazınızda, dar L harfi kullanıyorsanız  kendinizi  kısıtlıyorsunuz ve gerginsiniz. Geniş L harfi kullanıyorsanız kendinizi ifade edemiyorsunuzdur.

Uzmanlar, uzun zamandır el yazısı ile karakter analizi yapıyorlar. Hatta pek çok mahkemede bunlar kullanılıyor. Amerika’da ise iş başvurularında bile kullanılmaya başlanan bu uygulama ile karakter analizi yorumlarında sıfır hata olduğu söyleniyor.