Menu

Dünyanın ilk hamile erkegi ve eşi son fotoğrafları


Thomas Beatie kimdir?

Dünyaya geldiğinde kız cinsiyetinde olan ve esas ismi “Tracy Lagondino” olan Thomas Beatie, dünya çapında belki de büyük çoğunluğun cesaret edemeyeceği pek çok ilke imza atarak global olarak kendisinin tanınmasına vesile olacak girişimlerde bulunmuştur. Dünya basınında kendisi “ilk kez hamile kalan erkek” diye anılmış; cinsiyet değiştirmesine rağmen tedavi sürecine devam etmediği için erkek cinsiyetinde olmasına rağmen 3 adet çocuk dünyaya getirmiştir.

İlk olarak 21 yaşındayken kendisini cinsiyet değiştirme sürecine alan Beatie, tedavi sürecinde göğüslerini aldırmış ancak cinsel organında erkeklik organına dönüş seçeneğini değerlendirmemiştir. Bir yandan da testosteron tedavisine devam eden Thomas, aynı süreçlerde şimdiki eşi Nancy Beatie ile evlenmiştir. Evlilik süreçlerinde eşinin sağlık problemlerinden dolayı bebek sahibi olamayacaklarını öğrendiğinde radikal bir karar alarak kendi cinsiyet değişimi sonrasında başladığı hormon tedavisini vb. tedavilerini yarıda bırakarak hamile kalabilmeye çalışmıştır.

Hormon tedavisini kesen ve kadınsal hormonlarının yükselmesini sağlayan Beatie bu durumdan yaklaşık 4 ay sonra menstrual dönem yaşamaya başlamış ve hamileliğe hazır hale gelmiştir. Hamilelik sürecini de, hala ismi öğrenilemeyen bir donörden aldığı sperm sayesinde geçiren Thomas’ın ilk çocuğu 2008 yılının Temmuz ayında dünyaya gelmiştir.

hamile-kalan-erkek

Çok ilginç ve özel bir durum yaşayan çift, durumu daha fazla kullanmak isteyerek Beatie’nin tekrardan hamile kalmasını uygun görmüş; ilk doğan çocukları Susan’ın ardından 1 sene sonra Austin’i dünyaya getirmiş, bundan sonra 3. çocuğu da düşünerek son olarak Jensen isimli bir bebek dünyaya getirmiştir.

Erkek hamile kalabilir mi?

Konuyla alakalı yapılan araştırmalarda, cinsiyet değiştirerek kadınken erkek olan kişilerin de hamile kalabileceği gerçeği ortaya çıkmaktadır. Çünkü durum tamamen hormonsal faktörlere bağlı olduğundan, kadınlıktan erkekliğe dönen bireylerin hormon iğnesi uygulamasını kestiklerinden bir süre sonra vücut koşullarının hamile kalmaya elverişli olduğu bilinmektedir.
Son 50 Yorum
  1. beyza
  2. baris
  3. nuray
    • ben x
      • sence onemli mi ismim??

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.