Menu

Dünyanın en zengin insanları nasıl yaşıyor


Dünyanın en zengin insanları nasıl yaşıyor, hayatlarında nelere dikkat ediyor. Kazançları dudak uçuklatan dünyanın en zenginleri, gösterişsiz ve tutumlu hayatlarıyla dikkat çekiyor. İşte zenginlerle ilgili merak ettikleriniz!

Dünyanın en zenginlerinin saniyede kazandıkları para dudakları uçuklatıyor ancak harcarken dikkatli davranıyorlar. Hükmettikleri servet çok büyük olmasına rağmen, gösterişsiz ve tutumlu hayatları ile dikkat çekiyorlar. Forbes’ın her yıl açıkladığı dünyanın en zengin listesine göre 67,8 milyar dolar servetiyle birinci olan Carlos Slim, 12 yaşından bugüne kadar yediği, içtiği ve aldığı giysiler dahil tüm harcamalarını bir kenara not ediyor. 13 yıldan sonra dünyanın en zengini ünvanını kaptırarak ikinci olan Bill Gates ise, dünyanın en pahalı evinde oturuyor ama bir yatı, kendine ait özel bir jeti yok. Ya da lüks partilerde yer almıyor. Serveti 56 milyar dolar olan Gates, günde 17 saat çalışıyor ve saniyede 250 dolar kazanıyor. Dünyanın en zengin listesinde üçüncü 

sırada yer alan Warren Buffett bir yatırım dahisi ancak 20 yıldır aynı cüzdanı kullanıyor. Paris Hilton ise kendi yaptığı kişisel servetiyle zenginler listesinde tutumuyla değil, katıldığı partilerle, haftada 30 saat yaptığı alışverişi ile dikkat çekiyor. Vs. Dergisi’nde yer alan habere göre işte merak ettiğiniz zenginlerin bilinmedik özellikleri:
CARLOS SLIM: PARA DA GÖZÜ YOK
Carlos Slim 67 yaşında ve çeşitli sektörlerde 200’ü aşkın şirketi kontrol ediyor. Slim, pahalı restoranlarda yemek yemekten, gösterişli tatiller yapmaktan hoşlanmıyor. Dünyanın en zengin adamı olmasanın kendisine ne hissettirdiği sorulunca, “Umurumda bile değil” diyor. Osmanlı torunu olarak biliniyor. Asıl soyadı Selim. Babası Yusuf Selim Haddad, Lübnan’da doğdu. Lübnan’da yaşayan Haddad ise, 1902’de Meksika’ya göç etti.

WARREN BUFFETT: 20 YILDIR AYNI ALIŞKANLIKLAR
1930 doğumlu hisse senedi yatırımcısı Warren Buffett, geçen yıl servetinin yaklaşık 31 milyar dolarını Bill & Melinda Gates Vakfı’na devrederek, ABD’de bugüne kadar yapılmış en büyük bağışı gerçekleştirdi. Altı yaşındayken Coca Cola’ları 5 cent karla satarak para kazanmaya başladı. Hala 1958 yılında satın aldığı 31 bin 500 dolarlık evinde oturuyor. Warren bir yere gitmek için, Şoför kullanmıyor. 20 yıldır aynı cüzdanı kullanıyor. Öğle yemeklerini sık sık kendi kullandığı otomobiliyle gittiği McDonalds’ta yiyor.

PARIS HILTON: DİSİPLİNLİ TÜKETTİCİ
50 milyon dolarlık bir servete sahip olan 1981 doğumlu Paris Hilton’un yaptığı işler arasında; modellik, şarkıcılık, oyunculuk yer alıyor. Sabah altıda kalkıyor. O sıralar hangi işle uğraşıyorsa sete, fotoğraf çekimine, stüdyoya gidiyor. Tek gecede katıldığı bir parti ya da tanıtımdan 1 milyon dolar kazanabiliyor. Hilton’un 6,2 milyon dolarlık evinde 200 metrekarelik bir giysi odası bulunuyor. Haftada ortalama ise 30 saat alışveriş yapıyor. amerikan’ın en zengin genç bayanı Paris Hilton, büyükbabası Barron Hilton tarafından 335 milyon dolarlık servetinden men edildi.

BILL GATES: DÜNYANIN EN PAHALI EVİNDE OTURUYOR
Microsoft’un kurucularından, şirket başkanı ve baş yazılım mimarı Bill Gates, 1955 doğumlu. 125 milyon dolarlık dünyanın en pahalı evinde oturuyor. Çok pahalı bir evde yaşamasına rağmen ne bir yatı ne de kendine ait özel bir jeti var. Gates, lüks partilerde yer almıyor. Gates, servetinin büyük bölümünü Bill & Melinda Gates Vakfı’na bırakacak. Üç çocuğuna ise “gelecekten kaygı duymayacak kadar çok, ama çalışmalarını gerektirecek kadar az para” bırakacak.

Kaynak
Son 50 Yorum
  1. Serhan
  2. Murat varan
  3. Anonim
  4. seyhan
  5. ersozjul@yandex.com
  6. ismail
  7. orhan..bey yorumu
  8. muzaffer
  9. canbek

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.