Menu

Dünyanın en yararlı 8 bitkisi


000

İnsanoğlu yaşamın ilk kurulduğu dönemlerden bu yana bitkiler ile kendini tedavi etmiştir. Bu gün ilaç sanayinde tüm ilaçlar bitkilerden üretilmektedir.

Son yıllarda bitkilere verilen önem hızla artmaktadır. Bu nedenle dünyanın en yararlı 8 bitkisinden bir liste oluşturduk.

İşte en yararlı 8 bitki ;

aloe vera


Aloe Vera ; Çok eski zamanlardan bu yana bilinen Aloe Vera bitkisi yanıklarda ve cilt tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkinin yaprağından elde edilen su ağır yanık olmak üzere her tip cilt haastalığında tedavi edici ve hücre yenileyicidir.

kızılcık


Kızılcık ; Çok kuvetli bir C vitaminidir. Kalp ve dolaşım sistemi yanı sıra boşaltım sistemine yararı çok büyüktür. Bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder ve tümör oluşumunu engeller.

ekinezya


Ekinezya ; Bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle grip ve soğuk algınlığında tedavi edici etkisi vardır. Boğaz ağrıları, öksürük ve tıkanıklık için çok iyi bir bitkidir. Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.

siyah yılan kökü


Siyah yılan kökü (kadın otu) ; Üreme sistemindeki tüm hormonları dengeler ve ağrıların oluşumunu yavaşlatır. Özellikle kadınlarda menopoz döneminde ağrıların ve ateş basmasının önüne geçer.

paptya


Papatya ; Stres altındayken ve uyku sorunları yaşandığında rahatlıkla kullanılır. Ayrıca baş dönmesi, mide bulantısı gibi sorunlarda tedavi edicidir.

çuha çiçeği


Çuha çiçeği ; Solunum yolları sorunları, romatizma ağrıları ve kilo vermede kullanılır. Adet ağrılarının düzelmesinde de  kullanılır.

keten tohumu


Keten tohumu ; Omega-9 ve 3, lif, protein, manganez ve mağnezyum, çinko ve mineral açısından çok zengindir. Bu nedenle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır.

sarımsak


Sarımsak ; doğal bir antibiyotik olduğu gibi tansiyon problemlerine, kalp hastalıklarına iyi gelmektedir. Kanser engelleyici, dolaşım sorunlarını çözücü ve kolestrol düzenleyicidir.
Son 50 Yorum
  1. hale kocadere
  2. zeynep
  3. çağla
  4. zeynep
  5. nazli
  6. Bora

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.