Menu

Dünya’nın En Pahalı Parfümleri


pahali-parfum-markalari

Kalıcı parfüm markaları

İnsanlar arasında güzel kokuyor olmak, gerçekten önemli ve diğer insanların kafasında olumlu bir etki oluşturmak adına bireysel olarak mühim bir durumdur. Bu sebepten ötürü onlarca markanın onlarca çeşit parfümü kullanıcıların beğenisine sunulmakta, herkes kendi zevkine hitap eden kokuları kullanırken “tene uygun olan parfüm”ünü bulduğunda oldukça akılda kalıcı kokuları etrafına yaymaktadır.

Parfümlerin pahalılığı her şeyden önce kullanılan malzemelerin kalitesine, kokunun kalıcılığına ve parfümün markasının ulaşmış olduğu başarıya bağlıdır. Yani sırf bir parfüm pahalı diye onu bir prestij emaresi olarak kullanmanın bir anlamı yoktur. Bunun için hem kaliteli parfüm önceliğini taşımak hem de kişinin kendisine yakışan doğru kokuyu bulması gerekmektedir. Her insanın ten yapısı ve ten kokusu birbirinden değişiklik göstereceği için, bir kadında çok hoş duran parfüm diğer kadında itici bir koku yayılmasına neden olabilmektedir. Aynı şey erkeklerin kullandıkları parfümlerde de geçerlidir.

En pahalı parfümlerden bazıları ise şöyle örneklendirilebilmektedir;

Joy by Jean Patou (800 Dolar) : İlk olarak 1929 yılında, Fransız Sarayı’na hizmet etmek için kurulmuştur. 1936 yılından itibaren de zaman içerisinde dünya genelinde saygı duyulmaya başlanan bir marka haline gelmiştir. Bu parfüm 2000 yılında “Yüzyılın Kokusu) ödülünü almıştır. İçeriğinde 336 adet gül ve 10.000 yasemin çiçeğinin bulunması bu kokuyu bu kadar özel hale getirmiştir.

Annick Goutal Eau d’Hadrien (1500 Dolar) : Bu parfümün içerisinde Madagaskar’da yetiştirilmekte olan bir bitkinin yanına ağaç kavunu, greyfurt, mandalina, limon, selvi yaprağı ve ylang ylang özleri bulunduğundan kendisi de oldukça değerli bir parfüm olarak sayılmaktadır. Şişesinin çok küçük olduğu bilinse de içindeki ürünlerin değerliliğinden ötürü fiyatında hiçbir oynama yapılmamaktadır.

Chanel Grand Extrait (4200 Dolar) : Coco Chanel’in çıkardığı ilk parfüm, “Chanel No:5″tir. Bu parfüm üretilene kadar çok uzun zaman beklenmiş, daha doğrusu çok fazla tarif denenmiş ve istenilen tarif bulunana kadar yenisi üretilmeye devam edilmiştir. Günümüzde artık bu parfüm, artık elit hayatın içerisindeki her bir birey için kaliteli bir marka olarak bilinmektedir. Bunun bir diğer nedeni de, bu parfümün üretim aşamasında içeriğinden şişelenmesine kadar her birinin el ürünü ve oldukça emek harcanan ürünler olmasıdır. Chanel’in bu parfümü piyasaya sınırlı sayıda gönderilmektedir.

Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes (6800 Dolar) : Şişesi piramit şeklinde yapılan bu parfümün şişesinin içeriği de orijinal kristaldir. Pahalılığını hem şişesinden kazanan marka hem de güzel kokularıyla akıllarda kalmaktadır. Anlattığımız parfüm, 1998 yılında sadece 3 adet üretilmiş olup; “Teb’in Kutsal Gözyaşları” ismini almıştır. İçeriğinde bol miktarda gül, kehribar, Mısır cassie ve yasemin bulunmaktadır.
Son 50 Yorum
  1. erdem
  2. erdem

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.