Menu

Dünyanın en pahalı 5 kedisi


İnsanların en iyi dostlarının başında köpekler gelmektedir, ancak kedilerin geri kaldığını söyleyemeyiz. Kediler, aslında temizliği ve bağımsızlığıyla en iyi hayvanlardan biridir. Dolayısıyla dünyanın en popüler evcil hayvanlarındandır.

Bazı kedi cinsleri diğerlerine göre daha nadir ve daha güzeldirler. Hem nadir hem de güzellikleri nedeniyle inanılmaz fiyatlarla elde edilebilmektedir. İşte, dünyanın en pahalı 5 kedisi;

 

1.. Ashera – 125.000 Dolar

Yapılan DNA testleri bu kedilerin aslında Savannah kedileri olduğunu gösteriyor. Asya Leopar kedisi ve Afrika serval kedisinin genlerinden oluşan melez bir kedidir. Neticede bu melez kedi Leopar gibi görünmesiyle ünlü evcil bir kedi. Kar leoparına benzeyenleri için 125 bin dolar gibi rakamlar ödenmektedir.

Bengal


2. Bengal – 42.000 Dolar

Bengal evcil kedileri, Asya Leopar kedileri ve ALC arasında melez bir kedidir. Şekli, görüntüsü ve muhteşem tüyleriyle leopara benzemektedir. Sadece Asya leoparına ait görsel özellikleri nedeniyle oldukça popüler bir evcil kedi.

Savannah


3. Savannah – 22.000 Dolar

Savannah aslında melez bir kedidir. İnce olmasına rağmen, uzun boylu olması onu göründüğünden daha görkemli göstermektedir. Bu kedinin muhteşem bir sıçrama yeteneği var ve bunun için özel önlemlerin de alınması gereklidir.

Sphynx


4. Sphynx – 3000 Dolar

Sphynx, uzaylı kedi olarak da bilinir. 1966 yılında Kanada’da keşfedilen tüysüz bir kedi türüdür. Tüysüz olduğundan, insanlara ve diğer canlılara sarılma eğilimindedir.

Peterbald


5. Peterbald 3,000 Dolar

Peterbald, sadece Kanada’da olan Sphynx gibi, Rusya’da yaşayan bir kedi cinsidir. Başlıca özelliği mavi gözleri, sevgi ve enerji dolu olmasıdır. Diğer evcil hayvanlarla barış içinde sakin yaşayabilmektedir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.