Menu

Dünyanın en kısa adamı daha kısası yok: 10 resim


dunyanin-en-kisa-adami

Dünya üzerindeki farklı bölgelerde farklı özelliklere sahip ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday gösterilen pek çok birey bulunmaktadır. En uzun sakallı adam, en uzun tırnaklı kadın, en uzun saçlı kadın, en uzağa sıçrayan adam vb. konu başlıklarında kendi ismini bu kitaba yazdırmaya hak kazanan kişilerin yanında; doğuştan sahip olduğu bazı özellikler neticesinde de bu kitaba doğrudan girebilen örnekler de bulunmaktadır.

Bahsettiğimiz bu örneklerden biri Khagendra Thapa Magar isimli genç adamdır. Bu adam, Guinness Rekorlar Kitabı’na “dünyanın en kısa boylu insanı” olarak geçmiştir. Magar’ın sahip olduğu hastalık yüzünden gelişimi durmuş ve bir süre sonra asla uzamamıştır. Son uzadığı tarihe kadar 60 santimetre olan boyu o şekilde kalmıştır.

Nepal’de kıyı kesimde yer alan bir köy olan Banlung’ta yaşamını sürdüren Khagenra Thapa Magar, yaşadığı çevrede oldukça tanınmış bir isim olup kendisine “Küçük Buda” denmektedir. Ayrıca kendisi hakkında bilinen bir acaip bilgi de doğduğu esnada toplam ağırlığını sadece 600 gram olduğu; şuanki halinde ise yalnızca 5.5 kilogram ağırlığa sahip olduğudur.

Bu “minik adam”ın çekilmiş olan bir kaç fotoğrafı ise şunlardır;

small_01


small_02


 

Son 50 Yorum
  1. ahmet
  2. sefika
  3. elma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.