Menu

Dünyanın en iyi ve ödüllü saatleri


hublot ferrari

7 Ekim 2013 tarihinde, Hindistan Westin Otel’de Dünya Saat Ödülleri’nin dördüncüsü düzenlendi.

Zenith, Cartier ve Breitling gibi ikonik saat markalarının ürettiği saatler göz kamaştırdı.

İşte, 2013 yılı dünyanın en iyi ve ödüllü saatleri;

breitling emergency II


Yılın saati ödülü – Breitling Emergency II: Breitling sadece güzel değil, aynı zamanda yararlı bir saat üretmiş. Dünyanın bu hızlı temposu içinde zaman en önemli unsur. Breitling Emergency II toplamda 40 bin adet üretildi ve 20 kişinin hayatını kurtardı. Emergency II, acil bir durumda hayatta kalma şansını arttırmak, hem dijital hem de analog frekanslarda acil durum sinyali iletme becerisine sahip. Saatin vericisi aktive edildiğinde kesintisiz olarak 24 saat süreyle sinyal göndermeye devam ediyor. 16 bin dolarlık fiyatının yanı sıra, yılın saati ödülüne layık görüldü.

ulysse nardin


Sanatsal mükemmellik ödülü – Ulysse Nardin Carnival of Venice: Saate baktığınızda neden bu ödüle layık görüldüğünü de anlarsınız. Ulysse’nin Venedik karnavalı çalışması sanatsal bir başyapıt gibi. Tasarımcıları, eski saat tekniklerini kullanarak bu saati yapmışlar ve Venedik’te bir sahneyi saatin ön yüzüne aktarmışlar. Toplamda 18 adet üretilen bu sanat şaheseri saati, ancak şanslı birkaç kişi satın alabilecek.

hublot


En Yenilikçi Ödülü – Hublot Red: Hublot fütüristik görünümlü saatler üretmektedir. Tasarımlarıyla müşterilerinin favorileri olmaktadır. Bu yıl seramik kullanılarak çarpıcı bir saat ortaya çıkarmışlar. Daha önceden de seramik kullanarak saat üretmiş, ancak parlak bir renkte yaptıkları saat olmamıştı. Dünya saat ödülleri için özel olarak tasarlanan ve bir adet olan saatin satış fiyatı da bulunmuyor.


ulysse nardin royal ruby

Yılın Mücevher Saati Ödülü – Ulysse Nardin Royal Ruby Tourbillon: Bu saat 99 adet üretimle sınırlı bir saattir. Bu her kadının kolunda olmasını isteyeceği türden bir saat. Saat, katı platinden yapılmış, elmas ve yakutlarla kaplanmıştır. Bu güzel, karmaşık ve benzersiz saat 310 bin dolara satılıyor.

cartier rotondo panther


En İyi Sınırlı Sayıda Saat Ödülü – Cartier Totonde Panther Granulation: Üretilen Cartier Rotonde Panther saati, toplamda 20 adet ile sınırlı enfes bir parçadır. Panter logosu altından yapılmış ve etrafındaki pırlantaların ağırlığı da 3,63 karat’tır. Saatin satış fiyatı ise 260 bin dolardır.

hublot ferrari


Yılın Spor Saati Ödülü – Hublot LaFerrari: Hublot LaDerrari saati, 2013 Cenevre Motor Show’da efsanevi Ferrari spor otomobille birlikte tanıtıldı. Kronometresi safir kristalden yapılmış ve otomobilin ön paneli hatlarını andıran bir görünüme sahiptir. Gövdesi titanyum kayışı da komple kauçuktan yapılmıştır. Saatin satış fiyatı ise 300 bin dolar.

zenith academy cristoph colomb hurricane


Yılın Komplike Saat Ödülü – Zenith Akademi Cristoph Colomb Hurricane: 25 adet sınırlı sayıda üretilen Zenith, fonksiyonel bir kronometreye sahip. Çalışan parçaları 18 ayar beyaz altından yapılmış olup, kayışında da kahverengi timsah derisi kullanılmıştır. 280 bin dolarlık bir satış fiyatına sahip olan saat tam anlamıyla bir başyapıt.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.