Menu

Dünyanın en inanılmaz 7 roller coasterı


dünyanın en inanılmaz roller coasterları

Dünyanın en hızlı ve en yüksek roller costerlarına yılda milyonlarca kişi binip adrenalinlerini tavana çıkarıyorlar.

İlk kez binenler genellikle “Aman Allahım”, “Öleceğiz” gibi çığlıklar atıyor ve heyecanın doruğuna çıkıyorlar.

İşte, dünyanın en inanılmaz 7 roller coasterı;

dodonpa roller coaster


Dodonpa – Japonya: 2001 yılında açılan eğlence parkındaki bu roller coaster’a binmek cesaret ister. Bu hörgüç gibi tepeden aşağıya saatte 172 km hızla inen tren 52 metrelik bu yükseklikten 2 saniye gibi bir sürede inmekte.

kingda Ka roller coaster


Kingda Ka – ABD: New Jersey’de bulunan bu roller coaster dünyanın en en hızlı ve en yüksek roller coasterı. Bu eğlence parkındaki tren ilk hareketini aldıktan 3-5 sn. içinde 206 km hıza ulaşıyor. rayların sonunda 139 metre yüksekliğinde bir kuleye tırmanmaktadır.

millenium force roller coster


Millenium Force – ABD: Amerika’nın en uzun roller coasterı olan millenium force, toplam 1600 kişinin tek seferde taşınmasına imkan sağlıyor. Tren parkurun tamamını toplam 2 dk 20 saniyede katediyor.

steel dragon 2000 roller coaster


Steel Dragon 2000 – Japonya: Dünyanın en uzun hattına sahip roller coasterıdır. Ejderha yılına denk gelen 2000 yılında yapıldığından bu adı almıştır. Toplam 8133 metrelik hatta sahip olan roller coasterda yolculuğunuzun sonunda çığlık atmaktan sesinizin kısılacağı da garanti.

thunder dolphin roller coaster


Thunder Dolphin – Japonya: tokyo’nun merkezindeki Dome City’deki bu roller coaster eşsiz bir tasarıma sahiptir. Maksimum hızı 130 km olan Thunder Dolphin’in hat uzunluğu ise 3,5 km’dir.

top thrill dragster roller coaster


Top Thrill Dragster – ABD: Kingda Ka’nın rakibi olan bu roller coaster’ın maksimum hızı saatte 190 km’ye kadar çıkabiliyor. Tırmanmanın ardından aşağıya düşüşte midenizdekilerin çıkmayacağının garantisi yok.

tower of terror roller coaster


Tower of Terror – Avustralya: Dünyanın dördüncü en hızlı roller coasterı ancak tırmanma kulesi dünyanın en hızlı ve en yükseği olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı da adı terör kulesi olmuş.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.