Menu

Dünyanın en ilginç en akılalmaz rekorları


Bugüne kadar dünyanın pek çok yerinde, birbirinden ilginç ve komik rekor denemeleri gerçekleştirilmiştir.

Bazıları fiziki olarak dayanıklılığa, bazıları da tamamen eğlenceye dayanan rekor denemeleri olmuştur.

İşte, ünlü Guinness Rekorlar Kitabı’na geçmeyi başarmış ilginç ve başarılı rekor denemeleri…

 

Roberta ve Mark Griswold isimli çift, ilginç bir rekora imza attı. New York’taki Harley-Davidson kafede aralıksız olarak 29 saat öpüştü.


Almanya Hamburg’da Tom Sietas, suyun altında 14 dakika 27 saniye nefesini tutarak rekor kırdı.


Çin’de 1000’in üzerinde insan, kulaktan kulağa oynayarak bir rekora imza atmıştır.


1997’de John Evans 100 tane evin inşasına yetebilecek seviyedeki tuğla miktarını 14 saniye kafasının üzerinde taşımayı başarmıştır.


Mr. Jeffries olarak bilinen köpek cinsi, dünyanın en büyük kulaklı av köpeği olarak rekorlar kitabına girmiştir.


İngiltere Manchester’da yaşayan ve tornacılıkla uğraşan Garry isimli kişi, neredeyse tüm yüzünü elbise mandallarıyla tutturarak gerdi ve Guinness’e girdi.


2007 yılının Ekim ayında Franz Mailler isimli kişi, 60 tonluk kamyoneti eliyle sürüklemeyi başarıp rekorlar kitabına ismini yazdırmıştır.


Lakabı “üzüm çocuğu” olan Steve Spalding isimli kişi; ağzıyla üzüm yakalama başarısıyla Guinness rekorlar kitabına girmiştir.


Tom Rodden isimli berber, 60 dakikada 278 tane insanı traş edebilmiş ve adını “en hızlı berber” olarak rekorlar kitabına yazdırmıştır.


ABD asıllı Jackie Bibby isimli kişi, 12,5 saniye boyunca ağzında 8 adet yılan tutarak rekorlar kitabına girmiştir.


Çin’in Guangzhou şehrinde gerçekleşen bir düğünde gelinin duvağı 200 metrelik uzunlukta olunca, Guinness rekorlar kitabına girmeye hak kazanmıştır.


 

Slovakya asıllı Robert Bocian isimli kişi, bir litre miktarındaki birayı 2,8 saniyede içerek “dünyanın en hızlı bira içen adamı” unvanını almıştır.


Üzerinde 40 adet elmas ve 10 adet mavi seylon yakut bulunan pasta, ederinin 500.000 doları bulmasından ötürü dünya rekorlar kitabına girmiştir.


Hindistan’da düzenlenen bu rekor denemesinde; şehirde 23 ayrı bölgede 150.000 öğrenci aynı anda diş fırçalayarak bir rekora imza atmıştır.


 

Amerika vatandaşı olan Bryan Berg isimli şahıs, 3,9 metre uzunluğundaki iskambil kulesini yaparak dünyanın en büyük iskambil kulesini yapma rekorunu kırmıştır.


1995 yılında Fransız asıllı Jeanne Calnent isimli kadın; 120 yıl ve 239 günlük yaşam süreci dolayısıyla dünyanın yaşayan en yaşlı kadını olarak dünya rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır.


Chihuahua cinsi ve ismi “Danka Kordak” olan bu köpek, 19 santimetrelik boyuyla dünyanın en kısa köpeği olma ünvanını almaya hak kazanmıştır.


Almanya’da bir lisede 450 lise öğrencisi aynı anda Twister oynayarak “dünyanın en fazla Twister oynayan ekibi” ünvanını kazanmışlardır.


Dünyada bilinen en uzun kulak kılına sahip olan Hindistan asıllı B.D.Tiyagi, bu kılları sayesinde adını rekorlar kitabına yazdırmıştır.


Pakistanlı Zafer Gill 61,7 kg ağırlığındaki özel bir cihazı kulağına asarak 7 saniye o şekilde durabilmeyi başarmış ve rekorlar kitabına girmiştir.


Bryan Bednarek isimli kişi, dakikada toplam 802 kez el çırpmayı başararak bu alandaki rekoru elinde tutmaktadır.

el-cirpma-rekoru


Filipinler Visayas Üniversitesi’nde aynı anda 15,185 adet gök feneri havaya bırakılınca bir rekora imza atılmıştır.

gok-feneri


Avustralya’daki Bondi Plajı’nda, bir bikini markasının katalog çekimi için 1010 kadın bikini giyerek kamera karşısına geçmiş ve bu alanda rekor kırmışlardır.

bikinili-kadinlar-rekoru


2014 yılında Hong Kong’ta, 37 metrekarelik bir alana toplam 20647 adet sushi dizilerek dünyanın en büyük sushi mozaiği oluşturulmuş ve bu dizilim rekorlar kitabına girmiştir.

sushi-rekoru


2013 yılında Filipinler’de bulunan Bicol Üniversitesi’nin futbol sahasında 13892 kişi birleşerek “Sigara İçilmez” işaretini oluşturarak rekorlar kitabına girmiştir.

sigara-icilmez-isareti


2008’de İrlanda’da düzenlenen Muckno Mania festivalinde 1253 kişi bilinen çizgi film karakterlerinden “Şirinler” gibi giyinip vücutlarını da onlar gibi boyayarak bir rekor denemesine imza atmışlardır.

sirinler-rekor-denemesi


 
Son 50 Yorum
 1. sssssssssssssssssssssssssssüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü
 2. Anonim
  • Larasu
 3. dolunay
 4. Anonim
 5. özge
 6. ahmet hasan akan
 7. irem
 8. faspf
 9. faspf
 10. yusuf talha
 11. ege
 12. Tuna
 13. ali
 14. MC
 15. ece
 16. Umurcan Duna
 17. BTUHN
 18. vildan karabulut
 19. 'beyza Nur Akca'
  • Anonim
 20. Özge Güçlü
 21. Omer Dogan
 22. Metin Akdemir
 23. Osman Gözbaşı
 24. aner
 25. bk

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.