Menu

Dünyanın en değerli 5 kozmetik markası


kozmetik markaları

Kozmetik sanayi günümüzde milyarlarca dolarlık bir endüstri haline geldi. Kadınlar, görünüşlerini geliştirmek ve güzel görünmek için dünya genelinde 100 milyar dolardan fazla harcama yapıyorlar.

Piyasada birçok marka olsa da biz münhasırlık açısından ve marka değeri yönünden en seçkin kozmetik markalarını sıralayalım istedik.

İşte, dünyanın en değerli 5 kozmetik markası;

olay


1.. Olay ( Marka Değeri: 11,7 Milyar Dolar )

Dünyanın en seçkin ve marka değeri en yüksek kozmetik markası olarak Olay birinci sırada yer almaktadır. Olay, listede bir numara olmayı hak ediyor, ancak birçok alanda olduğu gibi kozmetik alanında da en büyük ve piyasaya hakim olan marka Procter & Gamble’dır. Olay ise, birçok ünlü ismin ilk tercihi olan markaların başında geliyor.

L'oreal


2. L’Oréal ( Marka Değeri: 8,69 Milyar Dolar )

L’Oreal şüphesiz dünyanın en büyük kozmetik markalarından biri. Fransa merkezli firmanın marka değeri de bunu gösteriyor. Birçok tanınmış markayı da bünyesinde barındıran L’Oreal, Avrupa başta olmak üzere dünyanın en lüks kozmetik markalarından biridir. Birçok ünlünün tercihlerinde ilk sırada yer alan bir kozmetik markasıdır.

neutrogena


3. Neutrogena ( Marka Değeri: 6.9 milyar Dolar )

Dünya çapında 70 ülkede faaliyet gösteren Amerikan kozmetik markasıdır. 1930 yılından bu yana kozmetik sektöründe hakimiyeti olan markalardan biridir. Bu kozmetik markasını tercih eden birçok ünlü isim, markanın değerine değer katıyor.

nivea


4. Nivea ( Marka Değeri: 5.8 milyar Dolar )

Nivea, dünyanın en popüler cilt ve vücut bakım markalarından biridir. Nivea, 1882 yılında Carl Paul Beiersdorf tarafından Almaya merkezli olarak kurulmuştur. O zamandan bu zamana bilinirliğini sürekli olarak yükseltmiş, birçok kişinin tercihlerinde ilk sıralara yerleşmiştir.

lancome5. Lancome ( Marka Değeri: 5.5 milyar Dolar )

Sıralamada 5. olarak yer alan Lancome, uluslararası Fransız lüks kozmetik markasıdır. Armand Petit Jean tarafından 1935 yılında kurulan Lancome, şu anda dünyanın en lüks cilt bakımı, makyaj ve parfüm markalarından biridir. Pek çok ünlü isminde tercih ettiği Lancome, cilt düzeltici ve göz bakımı ürünlerinde bilinen en lüks markaların başında gelmektedir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.