Menu

Dünyanın en çirkin hayvanları


çirkin hayvanlar

Hayvanlar aleminin en güzel hayvanları pandalar, tavus kuşları yanı sıra birde çok çirkinleri vardır. Her ne kadar çirkin olsalar da bu hayvanlar dünyamızı bizimle paylaşıyorlar.

Unutulmaması gereken şey, güzelliğin aslında ruhumuzda ve içimizde olmasıdır.

İşte, dünyanın en çirkin hayvanları ;

condor


California Condor ;

Amerika’da kanyon ve çöllerde yaşayan çok nadir bir kuş türüdür. Aslında çok zarif bir hayvandır fakat ne yazık ki çok fotojenik değildir. Tüylü bir burun, kel kafa ve leş yiyen bu hayvan Amerika’nın en sevilen hayvanları arasındadır.

kör fare


Çıplak kör fare ;

Bu hayvanlar koloniler halinde yeraltında yaşamaktadır. Tüysüz bedenleri ve kör olmaları tamamen yeraltına uyum için gelişmiştir. Yaklaşık 30 yıl kadar yaşarlar. Yapılan araştırmalarda kansere karşı gelişmiş bir metabolizmaları vardır. Fakat, dünyanın en çirkin hayvanları arasındadır.

warthog


Warthog ;

Domuz ailesinin en vahşi üyeleri arasında olan bu hayvan, yüzlerinde, ağızlarında siğiller, çıkıntılı dişler ve saçları ile garip bir şeytan figürüne benzemektedir. Sert doğa koşullarına karşı dayanımları yüksektir. Fakat, domuz ailesinin en çirkin hayvanlarıdır.

yıldız köstebek


Yıldız burunlu köstebek ;

Dünyanın en çirkin burnuna sahiptir. Hassas parmaklar gibi hareketli 22 adet eklentisi olan bir burun taşıyan bu bilim kurgu filmlerinden çıkma yaratık aslında bir köstebektir. 25 binden fazla duyu reseptörü vardır. Dünyanın en çirkin köstebeğidir.

aye aye


Aye-ayes ;

Görünümü ile filmlerde gördüğümüz cinlere benzeyen bu hayvan, Madagaskar’da yaşayan bir primat türüdür. Ağaç gövdelerinde olan böcek ve kurtçukları yemek için uzun ve kemikli elleri vardır. Onlar geceleri avlanan ve geceleri hareketli olan hayvanlardır.

sırtlan


Sırtlan ;

Vahşi köpeklere benzeyen fakat onlardan ayrılan sırtlanlar, gezegenimizin temizleyecileridir. Leş ile beslenirler. Gruplar halinde yaşarlar. Çirkin hayvanlar arasındadırlar.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.