Menu

Dünyanın en çirkin fakat en lezzetli yemekleri


kötü yemek

Dünya mutfaklarında olan çeşitlilik hepimizi şaşırtıyor.

Özellikle Uzak Doğu mutfağında yenilen balıklar ve çeşitli sürüngenler şok edici görüntüye sahipler.

İşte, Dünya mutfağında ki en çirkin fakat en leziz bulunan yemekler ;

bofa balığı


Bofa balığı ; Görüntü olarak vahşi ve kan emen bir sülüğü anımsatan bu balık, Çin mutfağının en lezzetli bulunan yemeğidir. Tatlı su ve tuzlu su sülüğü olarak ayrılıyorlar. Bofa balığı genelde yosunla beslenen ve taşlara yapışık yaşayan bir balık türüdür. Tatlı suda yaşayan türleri, balıklar ve insanların kanını emerler.Bu nedenle tuzlu suda yaşayanları yenilebiliyor.  Bu balığın porsiyonu da çok pahallı olsa da Uzak doğu mutfağını tadanlar çok lezzetli olduğunu söylüyor.

semender


Semender balığı ; Görüntüsü hem çirkin hem de komik olan bu balık, pişirildiğinde dünyanın en lezzetli balıkları arsında kabul ediliyor. Genelde ızgara ve yeşillikler ile servis edilen bu canlı pişince böyle durmuyor. Tıpkı ahtapot gibi.

deniz tarağı


Deniz tarağı ; Japon ve Çin mutfağının belki de en muhteşem yemeği olarak bilinen bu balık ya da canlı türü, uzun hortumu ile çok çirkin duruyor. zaten pişen kısmı da burasıymış. Oraya giden herkes deniz tarağının lezzetinden bahsetse de görmezsek belki de deneyebiliriz.

sümüklü böcek


Sümüklü böcek ; Sümüklü böcek özellikle Avrupa kültüründe çok lezzetli bulunuyor. Çin, Malezya, Japonya, Kore gibi ülkelerde özel soslar ile farklı şekillerde pişiriliyor. Özetle dünyada her kültürün farklı bir yemek şekli var. Sümüklü böcek haşlama, çorba vs. Bu çeşitliliği görünce Türk Mutfağımıza kurban olsunlar desek de, Fransa’da sümüklü böcek yiyen bir arkadaşımız bu lezzeti anlata anlata bitiremiyor.

keler balığı


Keler balığı ; Çok çirkin ve bağcıklı gibi uzun dişleri olan bu balığı deneyen bir daha vaz geçemiyormuş. Derin suların balığı olarak kabul edilen bu balık yağlı olması ile çok iyi ızgara yapılıyormuş. Dünyanın en lezzetli balıkları arasında kabul ediliyor.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.