Menu

Dünyanın en büyük köpek ırkları


yavruu

Dünyanın en büyük köpek ırkları şatafatları boy ve enleri ile şaşırtıyor.

Bu kocaman köpeklere katılan Türk saf kanı Kangal’da listededir.

İşte dünyanın en büyük köpek ırkları ;

ingiliz mastiff


İngiliz Mastiff ; Erkekleri 115 kg.’a kadar, dişileri 95 kg’a kadar çıkabilmektedir. dünyanın en büyük köpeklerindendir. İngiltere’de genelde koruma köpeği olarak kullanılırlar. Kralların köpeği olarak da bilinirler. Sahibine ve onun ailesine çok düşkün olmaları ile tanınırlar.

danua


Danua ; İrlanda kurt köpeğidir. yaklaşık olarak boyları, 1.08 cm.’e kadar çıkabilir. Kökenlerinin 3000 yıl öncesine dayandığı düşünülür. İri cüssesine rağmen aşırı duygusal ve sahibine çok düşkündür. Kökeninin Danimarka olduğuna inanılır.

irlanda kurt


İrlanda Kurt ; Erkekleri 90 cm’e kadar çıkmaktadır. Dişiler yaklaşık olarak 80 cm. civarındadır. Çok iyi bir av  ve koruma köpeğidir.

newfoundland


Newfoundland ; Çok kuvvetli bir kurtarma köpeğidir. Özellikle perdeli patileri ile çok iyi yüzücüdür. Bu nedenle deniz kurtarma operasyonlarında kullanılır. Gücü ile çok uzun mesafe yüebilir. Çocuklara inanılmaz koruyucu ve bakıcıdır.

saint bernard


Saint Bernard ; Yaklaşık 90 cm’e kadar uzarlar. Dağ kurtarma köpeği olarak kullanılırlar. Bekçilik yapamazlar çok iyi eğitim almaları gereklidir. Fakat çocuklar ile dostturlar.

napoliten mastif


Napoliten Mastiff ; Çok kuvvetli ve iri bir köpektir. Fakat, çok iyi eğitim almaları gerekir yoksa diğer köpeklere ve insanlara karşı saldırgan olurlar. Sahibine çok düşkün ve ölümüne koruyucudur.

kangal


Kangal ; Erkekleri genelde 90 cm’e kadar, dişiler 80 cm. civarındadır. Sahibine ve ortamına karşı koruyucudur. Bir alanı veya aileyi sahiplendiğinde o bölge koruma altına alınır. Özellikle kurtlara karşı çok dayanıklıdırlar. Bir kangal bir gecede yaklaşık 40-50 km.lik bir alanı rahatlıkla korumaktadır.
Son 50 Yorum
  1. Anonim
  2. Köpek Cinsleri
  3. Deniz rayhan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.