Menu

Dünyanın en büyük gemi nakliye şirketleri


nakliye şirketleri

Nakliye sektörü, birçok insanın farkında bile olmadığı son derece önemli bir iş alanıdır. Asya’dan ya da en uzak noktalardan egzotik meyvelerin nasıl taze ve sulu gelebildiğini merak ettiniz mi?

Denizcilik sektörü, bizlere küreselleşmenin hedeflerine ulaşmak ve dünyanın yalnızca küçük bir yermiş gibi görünmesini sağlamaktadır.

Milyar dolarlarla ölçülen bir hacme sahiptir ve işte, denizcilik sektöründe söz sahibi olan dünyanın en büyük gemi nakliyat şirketleri;

 

ap moller maersk group


1. AP Moller – Maersk Group: Şirket 1904 yılında Danimarka Kopenhag merkezli kurulmuş olan bir topluluk. Dünyanın en büyük konteyner gemi operatörü ve nakliye gemisi operatörü olarak kabul edilmektedir. Yıılık 3,8 milyon konteyner taşıması kapasitesi bulunmaktadır. Dünya genelinde 135 ülkede faaliyet gösteren AP Moller-Maersk group, aynı zamanda dünyanın en büyük konteyner gemisinin de sahibidir.

mediterranean shipping company


2. Mediterranean Shipping Company SA: 1970 yılında İsviçre Cenevre merkezli olarak kurulmuş olan bir nakliye şirketidir. Dünyanın en önemli limanlarında faaliyet göstermektedir. Yıılık 2,3 milyon konteyner kapasitesi olan şirket, 1996’dan bu yana 6 kez yılın denizcilik nakliye şirketi seçilmiştir.

cam cmg sa


3. CMA CGM SA: Şirketin merkezi Kuzey Amerika Virginia norfolk’ta olup, Fransa Marsiya’da da bir merkezi olan şirket bir ulaşım ve konteyner taşıma firmasıdır. Şirket şu anda 150 farklı ülkede 400 limanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

evergreen marine corp


4. Evergreen Marine Corporation: 1968 yılında Tayvan merkezli kurulmuş olan bir nakliye şirketidir. Yaklaşık 80 ülkede 240 farklı limanda faaliyet göstermektedir.

china dream shipping container line


5. Çin Ocean Shipping Container Line: Kısaca COSCO Çin merkezli bir nakliye ve lojistik şirketidir. 1961 yılında kurulmuş olan şirketin kendine ait gemi inşa ve tamir terminalleri de bulunmaktadır. Firma, dünyanın en büyük kuru yük nakliye operatörlerinden biridir. Toplamda 550 gemi ile yıllık 30 milyon tonluk yük taşıma kapasitesine sahiptir.
Son 50 Yorum
  1. Bayram hanedan
  2. doğukan
  3. erhan
  4. erhan
  5. Hüseyin
  6. hakan kara

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.