Menu

Dünyanın en büyük 5 evi


dünyanın en büyük evleri

Yapılan araştırmalarda dünyada 1.500’den fazla milyarder aile yaşıyor. Bu aileler, dünyanın en lüks ve en büyük evlerinde yaşıyorlar.

İşte, bu mega konaklar genelde, 20 bin metrekare civarındalar. İşin ilginç yanı bu evlerin neredeyse %80’i Amerika’da bulunuyor.

İşte, dünyanın en büyük 5 evi ;

amerika


Fairfield Pond, New York, 43 bin metrekare ;

Fairfield Pond evi, New York’da sahil köylerinden birindedir. 63 dönüm arazi içinde 43 bin metrekaredir. 29 yatak odası, 39 banyo, bowling salonu, 164 kişilik sinema salonu bulunmaktadır. Konak, zenginlerin yaşadığı Hamtons Ira Rennert’dedir.

kalifornia


Manor, Kaliforniya 56 bin metrekare ;

Önceleri Bing Crosby’nin yaşadığı bu ev, ünlü yönetmen Aaron Spelling tarafından alınmıştır. Spelling evi satın aldıktan sonra komple yıkmış ve yeniden yapmıştır. Bir köpek evi, beş adet bar, şarap mahzeni, Çin temalı oda, çiçek kesme odası, hediye sarma odası, ev sineması, oyun salonları, güzellik salonu vardır. İşin ilginç yanı, yedi yatak odası olmasıdır. Spelling, bu evi 85 milyon dolara, Londra’lı iş adamı James Stunt’a satmıştır.

missuri


Pensmore, Missouri 72 bin metrekare ;

Amerika’nın en büyük evlerindendir. Bu ev halen inşaat halindedir. Pek çok söylentisi çıkmıştır. Özellikle, İlluminati’ye ait olduğu bile söylenmiştir. Malikeneyi kim satın aldı yada yaptırıyor bilinmemektedir. Bu bölge deprem bölgesi olduğundan bina depreme dayanıklı olarak inşa ediliyor. Ayrıca, evi ısıtmak için Japon mühendislerden yardım alındığı biliniyor. Komple teorilerine rağmen, ev hızla inşa ediliyor.

florida


Versailles, Florida 90 bin metrekare ;

Halen yapım aşamasında olan ev, 2015 yılında bitecektir. Fakat, evin Fransız sahipleri Fransa’da iflas etmiştir. Ev tamamlandığında, spa, endüstriyel mutfak, yoga stüdyosu gibi odaları olacaktır. Rekor büyüklükte olan ev, Versailles Kraliçesi olarak isimleniyor. Evin şu anda değeri, 100 milyon dolar olarak düşünülüyor.

hindistan


Antilia, Hindistan 400 bin metrekare ;

Hindistan’da bulunan ev, 27 katlıdır. Yaklaşık 1 milyar dolar fiyatı olduğu düşünülüyor. Sağlık odası, sinema, otopark ve odalardan oluşur. Değişik bir mimarisi vardır. Fakat, pek çok mimar evin mimarisinin kötü olduğunu savunuyor. Buna rağmen, dünyanın en büyük evi kabul ediliyor.