Menu

Dünyanın en akıllı köpekleri


İnsanlara en yakın hayvan türlerinden biri de köpeklerdir.

Bazı türleri çok daha akıllı ve kolay eğitilebilmektedir.

İnsanların sadık dostları olan köpeklerin en akıllı olanlarını sizler için derledik.


1- Border Collie: Şehir hayatınız varsa ve özellikle apartman dairesinde bakacaksanız kesinlikle uygun bir köpek değildir. Tam anlamıyla görev köpeği olan Border Collie, amaçsız şekilde de yaşayamaz. Hareketli ve canlı bir karakteri olduğundan kesinlikle kapalı alanlarda olamayacak bir köpektir. Dünyanın en akıllı köpeği olarak kabul edilmektedir.


2- Poodleİnsanlarla birlikte olmaktan hoşlanan, yalnız kalmayı sevmeyen, eğitimi kolay bir köpektir. Karakter itibariyle hassas ve mutluluk kaynağı olan bir köpek türüdür.


3- Alman Çoban KöpeğiÇok cesur bir köpek olan Alman Çoban Köpeği, aynı zamanda akıllı ve sahibini koruma içgüdüsü kuvvetli olan bir köpektir. Polis teşkilatı ve arama kurtarma köpeği olarak tercih edilen köpeklerin başında gelmektedir. İyi bir insan dostudur.


4- Golden Retriverİnsanlara özellikle çocuklara olan yakınlığı, zeka ve sevgisiyle en fazla tercih edilen köpek türlerinden biridir.


5- Doberman Pinschers: Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip çok iyi bir bekçi köpeğidir. Sahibine sadık ve korkusuz bir köpektir.


6- Shetland Sheepdog: Temkinli bir yapıya sahiptir. Yabancılar ve çocuklara karşı dikkatli bir türdür. Oldukça akıllı, ev ortamında çok uyumlu ve sevgi dolu bir köpektir.


7- Labrador RetrieverDünya genelinde oldukça fazla tercih edilen bu tür, oldukça sabırlı ve sevecen bir yapıya sahiptir. Çocuklarla ve kendi türünden diğer köpeklerle uyumuyla da ön plana çıkmaktadır. Sevilmeyi ve hareket etmeyi seven bir türdür.


8- PapillonEğitimi ve bakımı kolay olan, ancak birazcık da agresif yapıya sahip olan bir köpek türüdür. Zeka olarak öne çıkan köpeklerden biridir.


9- Rotweiler: Cesareti ve korkusuzluğuyla öne çıkan bu köpek, bekçilik konusunda oldukça beceriklidir. Sahibine karşı sevecen ve sadık bir köpektir.


10- Avustralya Çoban Köpeği: Avustralya çoban köpeği olan bu tür, oldukça hareketli olduğundan düzenli olarak egzersiz yapması gerekir. Oldukça zeki bir çoban köpeğidir.
Son 50 Yorum
  1. emel ece
  2. ahmet efe

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.