Menu

Dondurulmuş limonun şaşırtıcı faydası


Limon nasıl dondurulur?

Bu işlem içine ekstradan hiçbir şey yapmanız gerekmemektedir. Sadece aldığınız limonları güzelce yıkayıp temizledikten sonra, bir bütün halinde buzluğunuza koymanız ve donmasını beklemeniz yeterli olmaktadır. Buzlukta limon bekletmenizde de herhangi bir adet sınırınız bulunmamakta, ihtiyacınız olacağı kadar istediğiniz sayıda limonu faydalarından yararlanmak üzere buzluğunuzda bekletme imkanınız bulunmaktadır.

Dondurulmuş limonun faydaları nelerdir?

 • Dondurulmuş limon, bir bütün halinde rendelenerek kullanıldığında; içerisine katıldığı bütün yiyeceklere çok fazla fayda sağlamakta, dilim şeklinde ya da sadece suyu kullanılan limondan on kata kadar daha faydalı içeriğin vücuda girmesi sağlamaktadır.
 • Salatalara limon suyu sıkılmasının yerine limon rendesi yapılması hem sağlık açısından hem de lezzet açısından çok daha etkili olmaktadır.
 • Bağırsaklarda bulunan zararlı bakterilerin veya parazitlerin yok olması için dondurulmuş limon oldukça etkili olmaktadır.
 • Depresif süreç geçiren kişiler arasında dondurulmuş limon kullananların, bu süreçlerini oldukça kolay atlatabilmekte oldukları görülmüştür.
 • Stres sahibi olan kişiler üzerinde rendelenmiş limonun yatıştırıcı etkisi olduğu görülmüştür.
 • Vücutta herhangi bir hastalık veya durumdan kaynaklı oluşan iltihapların veya enfeksiyonların iyileşebilmesi için vücudun ihtiyaç duyduğu içerikleri metabolizmaya sağlayabilmektedir.
 • Zayıflayan bağışıklığı yükseltme ve zararlı toksinleri vücuttan atabilme etkisi bulunmaktadır.
 • Limon kullanılarak hazırlanan limonlu dondurma veya doğal limonata gibi ürünlerin içerisine sadece limon posası veya suyu koymak yerine dondurulmuş limonu rendeleyerek atmak, bu tip yiyecek ve içecekleri oldukça fazla sağlıklı hale getirerek bireyler için de zengin içerikli tüketim ürünleri yaratmaktadır.

dondurulmus-limon

Dondurulmuş limon nerelerde kullanılır?

Dondurulmuş limonun kullanıldığı alanlar genelde kek yapımı, tatlı yapımı, dondurma yapımı, içecek yapımı, salata sosu yapımı, balık yemeği yapımı; salata malzemesi, makarna veya çorba yapımı gibi uğraşlardır.

Dondurulmuş limon nasıl tüketilir?

Tüketim süreci tamamen hangi malzemenin içerisine konulduğuyla ilişkilidir. Yani kısacası eğer bir içeceğin içerisine rendelenmişse içerek, bir yiyeceğin içerisine ya da yanına lezzet unsuru olarak koyulmuşsa yiyerek tüketilmektedir.

Dondurulmuş limon kemoterapi etkisi yaratır mı?

Limonu bu haliyle tüketirken, kullanıcıların belki de en büyük şifa kaynağı olarak kullanacakları alan kanser hastalığıdır. Yapılan araştırmalar gereği, kanser hastalarına yapılan kemoterapi uygulamasına kıyasla vücutta kat be kat daha pozitif etkiler yarattığı görülen dondurulmuş limonun; pek çok çeşit kanser türü için de aynı etkiyi gösterebilen müthiş bir doğal tedavi unsuru olduğu ortaya çıkmıştır.

Kanser hücrelerinin vücutta çoğalma hızına etki eden, aynı zamanda mevcut kanser durumunun azalarak bitmesi için vücutta yayılım gösteren zararlı hücrelerin yayılmasını da engellemektedir. Hal böyle olunca, bu kadar çok faydası olan ve dünya genelinde müthiş bir sağlık dopingi yaratacak olan limonun neden sağlık sektöründe aktif olarak kullanılmadığı kafalarda soru işareti yaratmıştır.

Bunun sebebi olarak da, sağlık endüstrisinde piyasayı elde tutan şirketlerin; limonun yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte kemoterapi ilaçlarından ve süreçlerinden vazgeçileceğini bilmeleri ve maddi kayba uğramamak adına piyasayı bu tip doğal ürünlerle donatmaktan imtina ettikleri bilinmektedir.

Dondurulmuş limonun zararları

 • Mide rahatsızlığı olan kişilerin, limonun asidik özelliği olduğundan midelerinde problem yaratmaması adına limon kullanmamaları önerilmektedir.
 • Sivilce problemleri için kullanılan limonun, bir süre sonra sivilceler üzerinde kanatma etkisi yarattığı görülebilmektedir.
 • Cilt açma işlemi için yararlanılmakta olan limonun, aslında hem koyu hem sivilceli olan cilt yapısına asla sürülmemesi gerektiği öğrenilmelidir.
 • Kuru ciltlerde düzeltilme yaratılabilmesi adına cilde sürülen limon, aksine ciltte daha fazla pullanma ve döküntü yaratmaktadır.
 • Sürekli sağlıklı sonuçlar elde etmek için tüketilen limon bu süreçte vücutta midede bozulmalar, safra kesesi rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları ve diş problemleri yaratabilmektedir.Son 50 Yorum
 1. ibrahim
 2. CİHAN İSTANBUL K.ÇEKMECE
 3. melahat
 4. ayhan
 5. Mine

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.