Menu

Doğal yöntemler ile saç boyama


saç baş

Hepimiz saç rengimiz ile oynuyoruz. Sürekli olarak saç boyaları ve kimyasallar kullanıyoruz.

Sonuç olarak, saçlarımız cansız, kırıklı ve yanmış bir hale geliyor. Saçlarda oluşan yıpranma saçın komple bozulmasını sağlıyor.

Saçlarınızı doğal bir şekilde boyamak için doğa emrimizdedir. Üstelik doğal yapılan saç boyaları saçları güçlendirir ve besler.

saç boya1


Sarı saçların en büyük özelliği boyandıktan bir süre sonra cansızlaşması ve matlaşmasıdır. Saçlarınızı sarıya boyadıktan sonra tekrar boya vurmamak için, aktardan kurutulmuş papatya satın alın. Yaklaşık 100 gr. kadar kuru papatyayı kaynar suda 45 dakika kadar bekletin. Saçlarınızı bu su ile yıkayın, 1 saat kadar bekleyin ve durulayın. Bu işlemi haftada 2-3 kez yaptığınızda parlak ve canlı sarı saçlarınız olacaktır. Ayrıca, saç diplerinize de masaj yaparsanız, saçlarınız güçlenecektir.

saç boya2


Yaklaşık 1 orta boy soğanın kabuğunu suda kaynatın. İçine 2-3 çorba kaşığı demlenmiş çay ilave edin. Yarım saat kadar bekletin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile nemini alın ve bu karışımı sürün. Bu karışımı yaklaşık 1-2 ay uyguladığınızda kahverengi saçlarda doğal röfleler oluşur. Üstelik, saçlar canlanır ve parlaklaşır.

saç boya3


5-6 adet ceviz yaprağını 1.5 su bardağı suda kaynatın. Kuru yeşil 3 adet ceviz kabuğunu döverek ezin ve soğuyan bu karışıma ekleyin. Bir şişeye alarak iyice çalkalayın. Bu karışım kahverengi ve kahverenginin bir ton açığı bir renk yaratır. Her gün 1 çay bardağı bu karışımdan pamuk yardımı ile saçlarınıza sürerseniz beyaz olan saç telleriniz de zamanla kendi rengine döner.

saç boya4


Kızıl saçlarda en kolay yöntem kına kullanmaktır. Kına saçları ve saç derisini besler. Üstüne baş ağrısını alır. Kına ile kalıcı ve parlak bir kızıl istiyorsanız, kınayı akışkan hazırlayın ve saça uyguladıktan sonra naylonla kapatıp, havluya sarın. Yaklaşık 2-3 saat kadar bekleyin ve saçı yıkayın.
Son 50 Yorum
  1. Canan
  2. mahmut moralı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.