Menu

Doğal sabunlar ve faydaları


doğal sabun baş

Cildinizde oluşan yağlanma, sivilcelenme, kırışıklar ve sarkmalar karşı doğal sabun kullanabilirsiniz.

Çok eski zamanlardan günümüze kadar kullanılan doğal sabunlar yerini katkı maddeli olanlara bıraktığından pek çoğumuz doğal sabunların faydalarını ne yazık ki bilmiyor.

Bugün hala doğal sabun üretiliyor ve satılıyor. İşte doğal sabunlar ve yararları ;

doğal sabun1


Kil sabunu ; Kil sabunu cilde çok yararlıdır. Çünkü, kil içinde ki kimyasallar cildimizin kendini yenilerken kullandığı ve salgıladığı kimyasallar ile hemen hemen aynıdır. Bu nedenle cildi derinlemesine temizler, besler, sıkıştırır ve toksinlerden arındırır. Siyah nokta ve sivilce oluşumunun önüne geçer.

doğal sabun2


Kükürtlü sabun ; Kükürt, ciltteki yağ dengesini sağlar. Özellikle yağlı cilt yapısında olanlara kükürtlü sabun önerilir. Fazla yağı alarak ciltte düzenleme yapar. Ölü derilerden arındırır, pürüzsüzleştirir ve sivilceleri kurutur.

Gül sabunu ; Gül ve gül yağı kadar gül sabunu etkilidir. Çok eski zamanlarda kadınların en büyük güzellik yardımcısı olan gül, cildi sıkılaştırır. Işıltı ve parlaklık verir. Sivilceleri yok eder ve ciltte olan izlere karşı çok etkilidir.

doğal sabun3


Kayısı sabunu ; kayısı sabunu tam manası ile bir nemlendiricidir. Cilde nemini verirken, yağ oranını dengeler. Ciltte yeni hücre oluşumunu hızlandırır ve sivilce oluşunu yavaşlatır. Cildin yaşlanmasının önüne geçer.

Papatya sabunu; Cilt lekelerine ve kararmalarına karşı önlem alır. Cildi dinlendirir ve yatıştırır. Egzama ve kaşıntıyı keser. Göz altı torbalarında tavsiye edilir. Selülit tedavisinde selülit oluşumunu yavaşlatır.

doğal sabun4


Zeytinyağı sabunu; Cildi pürüzsüzleştirir. Parlatır ve canlandırır. Egzama, sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer.

Lavanta sabunu; Cilde doğal parlaklığını verir ve ışıltı sağlar. Cilt yanıklarında siyah noktalarda etkilidir. Sivilceleri hızla tedavi eder.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.