Menu

Dipliner Nasıl Sürülür ?


Dipliner sürme teknikleri nelerdir?

Kadınların gözlerine uyguladıkları makyajlar; makyajın çeşidi ne olursa olsun her daim gözleri ön plana çıkartarak daha dikkat çekici ve daha güzel bir görüntünün oluşmasına yardımcı olmaktadır. Normal şartlarda bakışlarınız genel olarak ifadenizin bütününü etkilediğinden ifadenizdeki yorgunluk gibi görüntüleri saklamak için göz makyajı altın değerinde olmaktadır.

Tabi bu tip bir görüntüye sahip olmak için her gün abartı göz makyajları yapmak hem cildinizi hem gücünüzü hem de ruhsal olarak sizi yoracaktır. Bu nedenle daha hafif görüntüler ve daha hafif makyaj uygulamaları adına dipliner gibi ürünler kozmetik dünyasında oldukça önemli bir ürün niteliği olma yolundadır.

Bahsedilen küçük dokunuşlarla etkili görüntüler yaratacak ürünlerin başlıcaları göz kalemleri, eyeliner’lar ve dipliner’lardır. Dipliner ile eyeliner arasındaki farka bakıldığında; dipliner ürününün daha basit sürüş tekniklerinin olduğu, bu tekniğe eyeliner’a göre daha kısa ve sert bir fırçası olması nedeniyle sahip olduğu ve kadınların el maharetlerinin eyeliner sürmeye yatkınlaşması adına dipliner’ın bir nevi ara geçiş süreci ürünü şeklinde kullanıldığı da görülmüştür.

dipliner-uygulamasi

Tabi bazı kadınların dipliner kullanmaya alıştıktan sonra eyeliner kullanmaya gereksinim duymadıkları, dipliner kullanarak da çok güzel göz makyajları ortaya çıkarabildikleri durumlar da mevcuttur.

Dipliner nasıl çekilmelidir?

Kozmetik dünyasında bir çok markanın kullanıma sunduğu bu ürünün sürüş tekniğini şu şekilde açıklamak mümkün olmaktadır;

  • Öncelikle üst göz kapağınızın bitiş kısmından düz bir şekilde gitmesine özen göstereceğiniz bir kuyruk çizmeniz gerekmektedir.
  • Bu kuyruk çiziminden sonra gözlerinizin orta hattını dikkatlice doldurmanız gerekir.
  • Son aşama olarak da göz pınarınızdan itibaren çizdiğiniz hattı az önce çizdiğiniz orta hatla birleştirmenizle birlikte dipliner makyajınız tamamlanmış olacaktır.
  • Bu tekniğin bu şekilde kullanılmasının ana nedeni, göz pınarından başlanan çizginin hem düzgün olarak ilerlemesinin güçlüğü hem de istenilenden daha kalın ve görüntü olarak estetik gözükmeyecek biçimdeki çizgilerin oluşabilme ihtimalidir.

 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.