Menu

Bu nasıl lokanta – Çıplak kadın üzerinde suşi yeme


sushi-1

Çok uzun yıllardır, Japonya’da yaşayan elit kesim tarafından sık sık uygulanan bir beslenme şekli olan “nyotaimori”; aslen çok basit bir anlatımla çıplak kadın vücudu üzerinde yemek yeme sanatı olarak adlandırılmaktadır. Bu tip bir beslenme sürecinde, kadınların üzerine konulan sasimi ve sushiler, vücut sıcaklığına geldikten sonra toplu bir şekilde tüketilmeye başlanmaktadır.

İstanbul’da da artık çoğu Çin ve Japon mutfağının olduğu restoranlarda yapılmaya başlanan bir uygulama olan nyotaimori, ilginç ve biraz da erotik bir uygulama olarak görüldüğü için ücretlendirme konusunda da biraz abartı rakamlar ortaya çıkartılmaktadır. Örnek verilecek olursa, İstanbul’da bu hizmeti veren lüks bir restorantın bu uygulamaya biçtiği fiyat kişi başı 350 dolar civarındadır.

sushi-2

Kadınların bu tip servislerde kullanılmak üzere eğitim aldıkları öğrenilen bilgiler arasındadır. Yani bu işte çalışacak kadınlar çok uzun saatler boyunca hareketsiz yatabilmenin eğitimi almakta ve üzerinde saatlerce duracak soğuk yiyecekleri nasıl itinayla muhafaza edeceğini öğrenmektedir.

Eğitimden sonra sunuma hazır hale gelen kadınlar, kokusuz sabunlarla yıkanarak sushi yemeğinin daha uzun süre üzerinde bekletilmesi için soğuk suyla durulanmaktadır. Banyosu bittikten sonra üzerine yapraklar yapıştırılarak sadece tanga iç çamaşırı giyip masaya yatmaktadır.

sushi-3

Bu masalarda kadınların üzerine 10 farklı sushi vb. ürün konularak sınırsız alkollü / alkolsüz içki de sunuma dahil edilmektedir. Belirli sayıyla oluşturulan bu yemek ziyafeti, yemeğe katılanların son olarak yemeği doğru yöntemlerle yeme ve fotoğraf çekme konusuna da dikkat etmeleri üzerine dikkat çekmektedir.

Bu masada yemekler asla kadınların üzerinden el yordamıyla değil, sushi çubuklarıyla yenmek durumundadır. Ayrıca fotoğraf için de öncelikle sunumda yer alan kadından ve masadaki diğer kişilerden usulüyle uygunluğuna dair onay almanın unutulmaması gerektiği söylenmektedir.
Son 50 Yorum
  1. kenan
  2. laktan
  3. rashad

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.